Tarih : 31.07.2021 - 00:31 Yorum : 0

İBB, 150 taksinin ruhsatını iptal etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kendi taksimetre yazılımını kullanarak daha fazla ücret aldıkları belirlenen 150 taksinin ruhsatını askıya aldı.

İBB, 150 taksinin ruhsatını iptal etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden usulsüzlüğe karışan taksilere yaptırım geldi. İBB, iTaksi uygulamasına entegre olmayan ve evraklarını tamamlamayan İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'ne bağlı 150 taksiye cezayı kesti.

RUHSATLARI İPTAL ETTİ

Kurban Bayramı öncesinde İBB, İstanbul Havalimanı’nda faaliyet gösteren 700 taksiden yaklaşık 400’ünün iTaksi uygulamasına entegre olmadığı gerekçesiyle çalışma ruhsatlarını askıya alma konusunda karar almıştı. Yaşanan olayın akabinde İBB, İstanbul Taksiciler Odası ve İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi ile toplantı yapmış uzlaşma sağlanmıştı. Konuya ilişkin bugün yeni bir gelişme yaşandı. İBB yeni bir karar alarak N-Taksi uygulaması kullanan havalimanındaki 150 taksinin yazılımını iTaksi'ye entegre etmediği ve gerekli evrakların teslim edilmemesinden dolayı çalışma ruhsatlarını iptal ettiği öğrenildi.

TAKSİCİLERDEN KARARA TEPKİ

Yaptırım kararı sonrası konuya ilişkin açıklama yapan İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatif Başkanı Fahrettin Can, “Bize süre verdiler. Bu süre zarfında entegrasyonumuzu peyderpey tamamlıyoruz. Karşılıklı görüşmeler devam etmesine rağmen süre bitmeden bu kararı aldılar. Yarın seçimli kongrem var. Bu konular bizi yıpratmaktadır" ifadelerini kullandı.

Kaynak : İHA
Etiketler : Taksi Ruhsat Ceza
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber