Tgrt Haber

İBB SU ZAMMI YÜZDE KAÇ? Suya zam var mı? İmamoğlu’ndan onay çıktı! Teklif komisyonda… İstanbul’da suya zam son dakika…

21 Kasım 2023 16:30 - Güncelleme : 21 Kasım 2023 16:37
Editör: Mücahit Dere / Kaynak: TGRT Haber

İBB su zammı yüzde kaç? Ekrem İmamoğlu İBB Meclisi’nden talepte bulundu. Komisyona sevk edilen teklife göre İstanbulluların su kullanımına zam yapılması istendi. İstanbullular da yüzde kaç zam yapılacağını araştırmaya başladı. Suya zam var mı? İşte İstanbul’da suya zam son dakika haberinin detayları…

İBB SU ZAMMI YÜZDE KAÇ? Suya zam var mı? İmamoğlu’ndan onay çıktı! Teklif komisyonda… İstanbul’da suya zam son dakika…
Zam, Su

İBB su zammı yüzde kaç? İstanbul’da suya zam son dakika… konusu gündemde geniş yer kapladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbulluların kullandığı suya yüzde 48 zam yapılmasını talep etti. Böylece teklif Tarife Komisyonuna sevk edildi. Burada yapılacak görüşmenin ardından suya zam yapılıp yapılmayacağı netlik kazanacak.

İBB SU ZAMMI YÜZDE KAÇ?

İBB Başkanı İmamoğlu İstanbul’da su kullanımına yüzde 48 zam yapılmasını talep etti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun onayıyla İBB Meclisi'ne İSKİ su satış ve kullanılmış suların uzaklaştırılması bedeli tarife teklifleri, 2024 yılı analitik bütçe tasarısı, 2024 yılı yatırım programı ve 2024 yılı performans programı maddelerini içeren yazı gönderildi.

İBB Meclisi tarafından alınan zamlı tarife teklifi, incelenmek üzere Tarife Komisyonuna sevk edildi.

İSTANBUL’DA SUYA ZAM SON DAKİKA…

Teklifte, yüzde 48 zam yapılarak konutta 0-15 metreküp arasında 1. kademede 20,62 lira olan mevcut fiyatın 30,54 lira, 2. kademede 30 metreküpe kadar 29,68 lira olan fiyatın 43,95 lira, 3. kademede 31 ve üzeri metreküpe kadar 40,42 lira olan fiyatın da 59,85 lira olması önerildi.

Teklifte iş yerinde ise 0-40 metreküp arası 1. kademede 54,03 lira olan fiyatın 79,98 lira, 41 metreküp üstü 2. kademede 62,50 lira olan fiyatın da 92,52 liraya çıkarılması önerildi.

Söz konusu teklifte, uygulanacak zamlı tarifenin, onaylandığı tarihte yürürlüğe girmesi ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından her ay açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) oranına göre tarifenin aylık olarak güncellenmesi istendi.

İBB Meclisi'nde, İSKİ Genel Kurulu, yarın Saraçhane'deki belediye binasının meclis salonunda yapılacak.

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.