2022-05-17 09:15:46 | Son Güncelleme : 2022-05-17 09:34:30

CHP ve İYİ Parti teklif etti! İBB'den suya yeni zam teklifi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde CHP ve İYİ Parti grupları, su fiyatlarına enflasyon oranında yeni bir zam yapılmasını teklif etti.

CHP ve İYİ Parti teklif etti! İBB'den suya yeni zam teklifi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediye tarafından geçen ay suya yüzde 29 zam yapılmıştı. Bu zamla birlikte konutta kullanılan suyun birim fiyatı 5,56 TL'den 8,33 TL'ye yükseldi. İBB Meclis Salonu'nda İSKİ Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Genel Kurul, gelecek haftaya ertelenirken CHP Grubu gündeme alınması için Genel Kurula tarife değişikliği teklifi sundu. CHP ve İYİP grupları adına CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı tarafından okunan teklifle su fiyatlarına zam yapılması istendi.

CHP VE İYİ PARTİ'DEN YENİ ZAM TEKLİFİ

Balyalı, 2022 yılı su ve atık su tarifelerine mart ve nisan aylarına ait TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranında artış yapılması için hazırladıkları teklifin gündeme alınarak, Tarife Komisyonuna havale edilmesini talep etti. Teklif oy birliğiyle kabul edilerek komisyona havale edildi.

Öte yandan İSKİ Genel Kurulu Üsküdar, Ümraniye, Sultanbeyli, Sancaktepe ilçelerinde yer alan çok sayıda taşınmazın satışıyla ilgili gündem maddeleri, Hukuk Komisyonu ile Altyapı Mesken ve Emlak Komisyonuna havale edildi. İSKİ Genel Kurulu 23 Mayıs Pazartesi günü saat 15.00'te İBB Meclis Salonu'nda gerçekleştirilecek.