Tarih : 21.06.2021 - 14:06 Yorum : 0

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi personel alımı ne zaman?

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatına istihdam edilmek üzere 1309 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Sözlü sınav ile yapılacak olan 1309 personel alımı ile ilgili başvuru tarihleri, başvuru şartları, sınav tarihleri ve alımların ne zaman yapılacağı merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi personel alımına ilişkin detayları sizin için derledik.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi personel alımı ne zaman?

İçişleri Bakanlığı’nın bünyesinde yer alan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne sözlü sınav sonucunda 1309 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, personel alımı ilanını yayımlaması üzerine vatandaşlar, “Göç İdaresi personel alımı başvuruları nasıl yapılır, personel alımı şartları, Göç İdaresi personel alımı sınavı ne zaman?” gibi soruların cevabını arıyor.

Göç İdaresi 1309 personel alımı sözlü sınav başvuru alımları başladı. Söz konusu başvurular 21 Haziran 2021 tarihi yani bugün saat 10.00’da başladı. Sözlü sınav başvuruları 25 Haziran 2021 tarihi saat 17.00’da sona erecek.

GÖÇ İDARESİ PERSONEL ALIMI SÖZLÜ SINAV BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Adaylar, Bakanlığın internet sitesinde yer alan lisans mezunları için “Göç İdaresi 2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Lisans Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na, ön lisans mezunları için “Göç İdaresi 2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Ön Lisans Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na lise mezunları için “Göç İdaresi 2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Lise Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na KPSS (B) Grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçmesi gerekir.

21-25 Haziran 2021 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki üzerinden e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda başvurularını yapabilirler. Başvurular elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile ya da bizzat başvurular kabul edilmeyecek.

Başvurular sona erdikten sonra Giriş Sınavı Komisyonu tarafından adayların sınav modülü üzerinden sınav ilanında belirtilen başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları değerlendirilecek. Başvuru şartlarını taşımadığı anlaşılan adayların başvuruları reddedilecek. Adaylara başvurularının reddedildiği SMS ve e-posta yoluyla açıklanacak.

SMS ve e-posta ile başvurusunun reddedildiğini öğrenen aday, itiraz için en geç iki gün içerisinde (mesai saatlerinde) Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığı ile iletişime geçmeleri gerekir. Adaylar başvurularının reddedilmesine neden olan bilgi ve belgeleri elden, faks (0312 422 09 00) numarası veya (sinav@goc.gov.tr) e-posta adresi yoluyla iletmeleri gerekir.

Başvurusu kabul edilen adayların merkez veya taşra teşkilatında tercih ettikleri il ve pozisyon unvanına göre lisans mezunları için KPSSP (3) puan türü, ön lisans mezunları için KPSSP (93) puan türü ve lise mezunları için KPSSP (94) puan türü esas alınarak en yüksek puana sahip adaydan başlanarak puan sıralamasına tabi tutulacak.

GÖÇ İDARESİ PERSONEL ALIMI SINAVI NE ZAMAN?

Göç İdaresi 1309 personel alımı öncesi yapılacak olan sözlü sınav ile ilgili duyurular, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden duyurulacak.

GÖÇ İDARESİ PERSONEL ALIMI SINAV YERLERİ VE SAATİ

Söz konusu sınav öncesinde sınav günü, saati ve yeri Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden duyurulacak.

Adayların sınav saatinden bir saat önce sınava girecekleri yerde hazır bulunmaları ve yanlarında onaylı kimlik belgelerinden (Nüfus cüzdanı/T.C Kimlik Kartı, sürücü belgesi veya geçerlilik süresi bitmemiş pasaport) herhangi birini bulundurmaları gerekir.

GÖÇ İDARESİ PERSONEL ALIMI SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözlü sınav 100 tam puan üzerinden değerlendirilir ve en az 70 puan alanlar başarılı görülür. Sözlü sınavda, her üyenin vermiş olduğu puanın aritmetik ortalaması alınarak adayların sözlü sınav puanı tespit edilir.

Giriş (Sözlü) Sınav Sonuçları yine Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce belirlenecek tarihte internet sitesinden duyurulacak.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi 1309 sözleşmeli personel alımı ilanı için BURAYA tıklayın.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber