Tarih : 24.05.2021 - 12:03 Yorum : 0

İhtiyaç sahiplerine müjde! 277 milyon TL ödeme yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, üç nakdi sosyal destek programıyla yaklaşık 2,7 milyon ihtiyaç sahibine toplamda 277 milyon Türk lirası ödeme yapılacağını açıkladı.

İhtiyaç sahiplerine müjde! 277 milyon TL ödeme yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, üç nakdi sosyal destek programıyla yaklaşık 2,7 milyon ihtiyaç sahibine toplamda 277 milyon TL ödeme yapılacağını açıkladı.

2 AYLIK PERİYORLARLA NAKTİ YARDIM VERİLECEK

Bakan Yanık, Mayıs ayındaki şartlı eğitim, şartlı sağlık, çoklu doğum ve kronik hastalık yardımları kapsamında yapılan sosyal yardım ödemelerine ilişkin bilgi verdi. Bakan Yanık, söz konusu sosyal yardım programları ile çoklu doğum sonucu dünyaya gelen çocuklar, ilk ve ortaöğretim çağında olan çocuklar ve 0-6 yaş arasında olan çocuklar ile gebe kadınların gebelikleri, doğumları ve lohusalık dönemleri için ihtiyaç sahibi ailelere 2 aylık periyotlarla düzenli nakdi yardım verdiklerini belirterek toplam 2,7 milyon ihtiyaç sahibine 273,4 milyon TL ödeme yapılacağını bildirdi.

KRONİK RAHATSIZLIĞI OLAN İHTİYAÇ SAHİBİNE 3,3 MİLYON TL

Bakan Yanık, ayrıca kronik hastalığı olanlara da nakdi yardımda bulunduklarını belirterek, “2 bin 30 ihtiyaç sahibine 3,3 milyon TL destekte bulunacağız” ifadelerine yer verdi. Bakan Yanık, Kronik Hastalık Yardım Ödemelerinin 25 Mayıs 2021 itibarıyla, diğer ödemelerin de 24-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşeceğini duyurdu.

Bakan Yanık, Kronik Hastalık Yardım ödemelerini 25 Mayıs 2021 itibarıyla, diğer ödemelerin de 24-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşeceğini söyledi.

Tarım ve Orman Bakanlığına 2 bin işçi alınacak Bakan müjdeyi verdi: 2 bin işçi alınacak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaz döneminde 2 bin geçici işçi alımı yapılacağını duyurdu.

2 BİN ORMAN İŞÇİSİ İSTİHDAM EDİLECEK

Konuyla ilgili açıklama Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den geldi. Sosyal medya hesabından iki güzel gelişmenin haberini veren Bakan Pakdemirli, ilkini “Geleceğe nefes olan ormanlarımız için; orman yangınları ile mücadele ve ormancılık faaliyetlerinde çalıştırılmak üzere 2 bin geçici işçi istihdam ediyoruz” sözleriyle açıkladı.
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber