Tgrt Haber
11 Şubat 2024 15:55 - Güncelleme : 11 Şubat 2024 16:02

İkinci el araç piyasası kontak kapattı! Fiyatlar uçtu: Ne satan var ne de satın alan

İkinci el araç piyasasında durgunluk sürüyor. Oto pazarları dolup taşıyor. Ancak almak için değil bu kez bakmak için. Fiyatların yüksek seyrediyor. Hal böyle olunca en ucuz arabaların yanına bile yaklaşılmıyor. Yoğunluk fazla ama satıcılar müşteri olmamasından şikayet ediyor.

Editör: Betül Meral Sarıiz / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
İkinci el araç piyasası kontak kapattı! Fiyatlar uçtu: Ne satan var ne de satın alan
İkinci El Araç, Araç Fiyatları, İkinci El Araba, İkinci El Otomobil

İkinci el araç fiyatlarının artışı piyasada işleri durma noktasına getirdi. Oto pazarlarındaki yoğunluk dikkati çekerken satıcılar da satış yapamamaktan şikayet ediyor.

YOĞUNLUK SADECE NABIZ YOKLAMAK İÇİN

Gaziantep'te pazar günleri açılan ikinci el oto pazarında yaşanan yoğunluk dikkat çekti. Yoğunluğun aldatıcı olduğunu söyleyen alıcı ve satıcılar ise "Bakan çok ama alan az" dedi.

İkinci el araç piyasası kontak kapattı! Fiyatlar uçtu: Ne satan var ne de satın alan - 1. Resim

İKİNCİ EL ARAÇ FİYATLARI YÜKSELİŞE GEÇTİ

İkinci el otomobil fiyatlarına getirilen düzenlemelerle geçtiğimiz yıl sonlarına doğru düşüş eğilimi gösteren ikinci el oto fiyatları, yeni yıl ile birlikte tekrar yükselişe geçti. Gaziantep'te pazar günleri açılan ikinci el oto pazarında yaşanan yoğunluk dikkat çekti. Yoğunluğun aldatıcı olduğunu söyleyen alıcı ve satıcılar ise, "Bakan çok ama alan az" dedi.

"BAKAN ÇOK, SATIN ALAN ALAN YOK"

Gaziantep'te otogar civarındaki ikinci el oto pazarına araç almak için geldiğini söyleyen Ahmet Yaşar isimli vatandaş, "Piyasa biraz durgun. Bakan çok, müşteri çok ama alan yok. Fiyatlar yüksek. Satıcılar satamıyor, alıcılar alamıyor" dedi.

İkinci el araç piyasası kontak kapattı! Fiyatlar uçtu: Ne satan var ne de satın alan - 2. Resim

OTO PAZARINDA KURU KALABALIK VAR

Muhammet Deniz isimli vatandaş ise satıcı olduğunu ve pazara gelen kalabalığın yüzde 80'inin sadece bakmak için dolaştığını ifade ederek, "Ben de bir satıcıyım. Piyasa baya bir durgun. İkinci el oto pazarında yoğun bir kalabalık var ama bu kalabalığın yüzde 80'i alıcı değil. Araçlara ve piyasaya bakmaya geliyor vatandaşlar. Alıcı sayısı çok az" şeklinde konuştu.

ÖNCESİNDE ARACINI SATAN ŞİMDİ ALAMIYOR

İkinci el oto fiyatlarının tekrar yükselmeye başladığını iddia eden Tevfik Yüksek isimli vatandaş ise "Piyasa çok pahalı şu anda, yani fiyatlarda hiç düşme yok. Hatta daha beter yükselme var. 320 bin kilometredeki bir araca 440 bin lira istiyorlar. Bu durumda biz nasıl araç alalım" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...