Tarih : 23.02.2021 - 13:55 Yorum : 0

İkinci el otoda yetki belgesi için yoğun talep

İkinci el oto satışında galerilerin yetki belgesi alması için süre daralırken, galericiler yetki belgelerine sahip olmak için toplu işyerlerine taşınıyor.

İkinci el otoda yetki belgesi için yoğun talep

İkinci el taşıt ticaretinin adil rekabet koşulları altında, kolay, hızlı ve tüketiciler açısından güvenli bir ortamda yapılmasını sağlamak ve sektörün sağlıklı bir işleyişe kavuşturulması için çıkan yönetmelik ile oto alış verişi merkezlerinde tek çatı altında toplanıyor. Böylece, alım - satım yapanlar tüm ihtiyaçlarını tek bir yerde hızlıca bitirebiliyor.
Tek merkezden yüzlerce aracı fiziki temas ile inceleme fırsatı sunacak olan otomotiv merkezi, otomotiv satışının yanında kasko ve sigorta acenteleri, oto ekspertiz, oto kuaför, ek araç sergileme alanları, havaalanı transfer hattı, yeme içme bölümleri tüm ihtiyaçları bir arada sunmasıyla hem alıcı, hem satıcı için büyük kolaylık sunuyor.

Galericilik Yetki Belgesi zorunluluğu başlıyor
İkinci el taşıt ticaretinin adil rekabet koşulları altında, kolay, hızlı ve tüketiciler açısından güvenli bir ortamda yapılmasını sağlamak ve sektörün sağlıklı bir işleyişe kavuşturulması amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişik Yapılmasına Dair Yönetmelik” 21 Haziran 2021 tarihi itibariyle uygulamaya başlanacak. Yeni düzenleme ile birlikte ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yapan ve yetki belgesini bugüne kadar almayan işletmelerin 30 Haziran 2021’e kadar yetki belgesi almaları gerekiyor.
 
Otomotiv sektörünün üssü alışveriş merkezleri mi oluyor?
İstanbul Anadolu yakasında oto alım - satımı ile ilgili tüm ihtiyaçları bir araya toplayacak, yeni yönetmeliğe uygun olarak tasarlanan, tercih edenler için Galericilik Yetki Belgesi verebilmesiyle öne çıktıklarını söyleyen Otoworld Genel Koordinatörü Alp Mutlu, “Yaklaşık 150 seçkin galeri ve diğer alım satım ihtiyaçlarını bir araya getiriyoruz. 90 bin metrekarelik proje alanı ve 50 bin metrekarelik kiralanabilir alanımızla pandemi koşullarına sağladığımız uygunluk konseptimizi daha da öne çıkıyor. Özgün bir modele ev sahipliği yapan bu yerleşkenin 20 bin metrekaresi Otoworld Otomotiv Merkezi’ne ait. Yerleşkenin 30 bin metrekarelik alanı ise Türkiye’nin seçkin markalarını barındıran mobilya konseptiyle faaliyet halinde. Bir evin ihtiyacı olan her şeyi bulabileceğiniz bu yapı bu yönüyle emsalsiz. Türkiye’de bir eşi daha yok. Önümüzdeki ay kapılarımızı açmaya hazırlanıyoruz. Seçkin galerileri ve oto alım satım paydaşlarını AVM konforunda, pandemi kurallarına göre bir araya getiriyoruz. Bu nedenle, sınırlı sayıda kiralama alanımız kaldı.” şeklinde konuştu.

 

Etiketler : otomotiv
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber