Tarih : 10.06.2021 - 16:43 Yorum : 0

İstanbul'da fiyatlar artıyor: İki ilçede boş yer kalmadı

Pandemi tüm dünyayı hem maddi hem manevi etkisi altına almaya devam ediyor. Pandemi süresinde artmaya devam eden arsa değeri iki yılda yüzde 150 arttı. İki ilçede ise boş arsa kalmadı.

İstanbul'da fiyatlar artıyor: İki ilçede boş yer kalmadı

 

İstanbul'da arsa değerleri iki yılda yüzde 150 arttı. Esenler ve Güngören'de ise boş arsa kalmadı.

Bir tapu veri sitesinin raporuna göre, İstanbul'un 2018'de 9,4 trilyon lira ölçülen arsa değeri, iki yılda yüzde 150 kat artarak 2020 sonunda 23,4 trilyon liraya ulaştı.

ARSA DEĞERİ EN YÜKSEK İLÇE: ŞİŞLİ

Şişli, İstanbul'un arsa değeri en yüksek ilçelerinin başında geliyor. 28 bin 270 liralık ortalama metrekare rakamına sahip.

Şişli'yi, 27 bin lirayla Beyoğlu, 22 bin 746 lirayla Beşiktaş, 19 bin 600 lirayla Kadıköy, 18 bin 400 lirayla Bakırköy, 15 bin 326 lira ortalamayla Zeytinburnu takip ediyor.

2 İLÇEDE BOŞ ARSA KALMADI

Öte yandan araştırma sonuçlarına göre, Esenler ve Güngören'de boş arsa kalmadı.

Araştırmada dikkat çekici diğer bir nokta da 2018 yılında arsa değerinde ilk sırada yer alan Kadıköy'ün dördüncü sıraya gerilemesi oldu.

Şu an İstanbul'da arsa hareketliliğinin en yoğun olduğu ilçeler ise Silivri, Çatalca, Arnavutköy, Şile, Büyükçekmece, Beykoz, Tuzla, Ümraniye, Beylikdüzü ve Pendik olarak sıralanıyor.

Pandemi arsa yatırımlarını artırdı Pandemi arsa yatırımlarını artırdı Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, “2020 son çeyreğinden itibaren konut satışlarında yaşanan azalmanın aksine arsa arazi yatırımlarında ciddi artışlar söz konusu. Emlak işletmelerimiz açısından arsa, arazi taleplerinin en yüksek olduğu dönemi yaşıyoruz” dedi.

Pandemi arsa fiyatlarını uçurdu Pandemi arsa fiyatlarını uçurdu Pandemi gayrimenkul sektöründe de değişikliklere neden oldu. Konut satışlarında düşme yaşanırken arsa satışlarında hareketlilik var

Etiketler : istanbul arsa
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber