Tgrt Haber
04 Ağustos 2023 09:29 - Güncelleme : 04 Ağustos 2023 09:48

JP Morgan, Türkiye Ekonomik Forumu başlıyor! Bakan Mehmet Şimşek ve Gaye Erkan 50 yatırımcı ile aynı masada!

İstanbul'da yatırımcılarla büyük buluşma gerçekleşecek. Amerika’nın dev yatırım bankası JP Morgan’ın organize ettiği Türkiye Ekonomik Forumu’nda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan katılacak. Öncelikli konu doğrudan yatırım olacak.

JP Morgan, Türkiye Ekonomik Forumu başlıyor! Bakan Mehmet Şimşek ve Gaye Erkan 50 yatırımcı ile aynı masada!
Jp Morgan, Yatırımcı, Mehmet Şimşek, Hafize Gaye Erkan, Merkez Bankası, Hazine Ve Maliye Bakanı, Merkez Bankası Başkanı, Türkiye Ekonomik Forumu

Dünyanın ve Amerika’nın en büyük yatırım bankalarından olan JP Morgan, dev kuruluşları Türkiye’ye getiriyor. JP Morgan Türkiye’de yatırım ve işbirliği için dev yatırımcıları ekonomi yönetimi ile buluşturacak.

DEV YATIRIMCILARA TÜRKİYE EKONOMİSİ ANLATILACAK

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bugün JP Morgan’ın organize ettiği Türkiye Ekonomik Forumu’na katılacak. Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, yaklaşık 50 yatırımcının katılacağı forumda yabancı yatırımcıya Türk ekonomisini anlatacaklar. Mehmet Şimşek ayrıca BlackRock, JP Morgan, Singapur varlık fonu Franklin Templeton temsilcileriyle görüşecek.

50 YATIRIMCI MASADA!

Amerika merkezli yatırım bankası JP Morgan'ın organizasyonunda yaklaşık 50 yatırımcının katılımıyla yapılacak toplantıda Şimşek bir sunum yapacak.

Şimşek'in ekonomi yönetiminin bugüne kadar yaptıklarını ve beklentilerini paylaşması bekleniyor.

BİRE BİR GÖRÜŞMELERDE ASYA VE AMERİKALI DEV YATIRIMCILAR VAR

Sunumunun ardından yatırımcı gruplarıyla ayrı ayrı bir araya gelecek olan Şimşek, bu kapsamda BlackRock, JP Morgan, Singapur Varlık Fonu ve Franklin Templeton yatırım şirketlerinin temsilcileriyle bire bir görüşecek.

KRİTİK TOPLANTIDA GAYE ERKAN’IN SUNUMU OLACAK

Toplantıda Gaye Erkan da bir sunum yapacak. Erkan geçen hafta yılın üçüncüsü enflasyon raporunun açıklandığı toplantıda ilk kez basının sorularını yanıtlamış ve en kısa zamanda yatırımcı toplantıları yapacaklarını açıklamıştı.

Kaynak: DERLEME
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...