2022-05-16 15:04:09 | Son Güncelleme : 2022-05-16 15:16:22

Kurbanlık fiyatları belli oldu mu? 2022 Kurbanlık fiyatları ne kadar? Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık kaç para?

Kurban Bayramı için hazırlıklar devam ederken, her yıl kurbanlık için kurban pazarlarını ziyaret eden vatandaşlar, bu yıl da kurbanlarını seçmek için kurban yerlerinin açılmasını bekliyor. Kurbanlık seçiminin yanı sıra önem arz eden bir diğer konuda kurbanlık fiyatları. 2022 yılı kurbanlık fiyatlarının ne kadar olduğu üzerine araştırmalar devam ederken, “2022 kurbanlık fiyatları belli oldu mu?”, “Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları ne kadar olacak?” sorularına cevap aranmaya başladı.

Her yıl, Hicri takvime göre Zilhicce ayının 10. Günü itibariyle başlayan Kurban Bayramı bu yıl temmuz ayına denk düşüyor. Kurbanlık fiyatları ise şimdiden sorgulanmaya başladı.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Her yıl, Hicri takvime göre Zilhicce ayının 10. Günü itibariyle başlayan Kurban Bayramı bu yıl temmuz ayına denk düşüyor. Kurbanlık fiyatları ise şimdiden sorgulanmaya başladı.

Ramazan Bayramı’nı geride bırakırken, gözler Kurban Bayramı’na ve kurbanlıklara çevrildi. Bu yıl Temmuz ayında karşılayacak olduğumuz Kurban Bayramı için araştırmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kurbanlık fiyatlarının ne kadar olduğunu merak eden vatandaşlar, küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları üzerine sorgulamalarda bulunuyor. Peki kurbanlık fiyatları belli oldu mu? 2022 kurbanlık fiyatları ne kadar olacak? İşte küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları ve tüm merak edilenler…

KURBANLIK FİYATLARI BELLİ OLDU MU?

Müslümanlar tarafından Hicri Takvim’e göre Zilhicce ayının 10. Gününden itibaren dört gün süren ve kutlanan Kurban Bayramı, bu yıl Temmuz ayına denk düşüyor. İslam aleminin her yıl Mekke’de hac görevini getirdikleri vakit olarak da tanımlanan Kurban Bayramı’nda Müslümanlar, Allah’a yakınlaşmak için belirli şartları taşımakta olan hayvanları usulüne göre keserek ibadetlerini yerine getiriyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, kurbanlık fiyatlarının ne kadar olduğu üzerine araştırmalarını yoğunlaştırdı.

Bu yıl, et fiyatlarında meydana gelen artışların kurban fiyatlarını da etkileyeceği düşünülüyor. Bunun yanı sıra kurbanlık talebinde de aynı oranda azalma yaşanacağı yine öngörüler arasında yer alıyor. Fakat 2022 yılı kurbanlık fiyatları ile ilgili bir açıklama gelmediği için bu tahminlerin doğruluğu henüz netleşmiş.

2022 KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Bu yıl et ürünlerinde yaşanan fiyat artışlarının kurban fiyatları üzerinde etkili olacağı tahmin edilirken, fiyatların ne kadar olacağı yönünde yapılan tahminler de bu tahminden bağımsız değil. Kurbanlık fiyatları ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat kurbanlık fiyatlarının 3-4 bin ile 60-70 bin arasında oynayacağı düşünülüyor.

BÜYÜKBAŞ KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR?

Kurbanlık fiyatlarına ilişkin resmi bir açıklama gelmezken, et fiyatlarındaki artışın büyükbaş kurbanlık fiyatlarını  etkileyeceği öngörülüyor. Bu tahminlere göre 2022 yılı büyükbaş kurbanlık fiyatının 60-70 bin civarında olacağı düşünülüyor.

KÜÇÜKBAŞ KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR?

Et fiyatlarında yaşanan yükselişin kurban alışverişini etkileyeceği düşünülürken, küçükbaş kurbanlık fiyatının ise 3-4 bin bandında izleyeceği öngörülüyor. Fakat 2022 yılı kurbanlık fiyatlarına ilişkin henüz net bir açıklama gelmedi.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Her yıl, Hicri takvime göre Zilhicce ayının 10. Günü itibariyle başlayan Kurban Bayramı bu yıl temmuz ayına denk düşüyor. 2022 yılı Kurban bayramı takvimi ise şu şekilde:

  • 8 Temmuz Cuma (Kurban Bayramı arifesi)
  • 9 Temmuz Cumartesi (1. Gün)
  • 10 Temmuz Pazar (2. Gün)
  • 11 Temmuz Pazartesi (3. Gün)
  • 12 Temmuz Salı (4. Gün)