Tarih : 27.10.2021 - 11:53 Yorum : 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sözleşmeli 100 personel alacağını duyurdu! Nasıl başvurulur? Son başvuru tarihi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde istihdam etmek üzere sözleşmeli 100 personel alımı yapacağını duyurdu, başvuru yapmak isteyenler Meteoroloji son başvuru tarihini ve başvuru şartlarını araştırmaya başladı. Detaylar haberimizde...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sözleşmeli 100 personel alacağını duyurdu! Nasıl başvurulur? Son başvuru tarihi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel alımını için son başvuru tarihi ne zaman? Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel alımı için gerekli şartlar neler? merak edilenler arasında yerini aldı. İş başvurusu yapmak isteyen adaylar için merak edilenler haberimizde...

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) Resmi Gazete'de personel alımı yapacağına dair bir ilan yayımlandı. Alınan bilgiye göre, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme yöntemiyle 89 mühendis ve 11 büro personeli olmak üzere 100 sözleşmeli personel istihdam edilecek.

Lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personel pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2021/8 Tercih Kılavuzu, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinde bugün yayımlanacak. Tercih işlemlerinde 6 Eylül 2020'de yapılan KPSS sonuçları kullanılacak.

Adaylar, tercihlerini bugünden itibaren 2 Kasım'a kadar Tercih Kılavuzu'nda belirtilen kurallara göre ÖSYM'nin internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve şifresini girerek yapabilecek.

Yerleştirme işlemlerinde, KPSSP3 puanı kullanılacak. İlgili sınav puanı en az 50 olan adaylar tercih yapabilecek.

KPSS PUANI İLE TERCİH NASIL YAPILIR?

KPSS puanı ile tercih yapmak isteyenler için yönlendirici kılavuz ÖYSM'nin sitesinde yayımlandı. Tercih kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber