Tarih : 09.10.2021 - 10:22 Yorum : 0

OGM personel alımı ne zaman yapılacak? OGM personel alımı başvuru şartları!

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı yapacağını duyurdu. Duyurunun ardından çok sayıda vatandaş ilanla yakından ilgilenmeye başladı. OGM personel alımı ne zaman yapılacak? Sorularını sıklıkla sormaya başlayan bireyler, OGM personel alımı başvuru şartları ile ilgili de araştırma yapmakta.

OGM personel alımı ne zaman yapılacak? OGM personel alımı başvuru şartları!

OGM bünyesinde çalışmak üzere personel arayışında bulunan kurum, başvuru süreci ve şartları ile ilgili detaylı açıklamalar yaptı. Başvuruların müdürlüğün resmi sitesi üzerinden alınacağı OGM personel alımı için gerekli şartlar, başvuru tarihi ve süreçte sonraki aşamalar için meraklar artmaya devam ediyor. İşte başvuru tarihi ve şartları ile ilgili detaylar…

OGM PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamayla birlikte çok sayıda vatanda kurum için yapılacak personel alımları ile ilgilenmeye başladı. OGM personel alım tarihleri henüz belli olmasa da başvuru tarihlerinin 11-20 Ekim 2021 tarihleri arasında olduğu belirtildi. Başvuru yapmak isteyen adaylar, https://isealim.ogm.gov.tr/hizmetenvanteri/ adresi üzerinden e-Devlet şifrelerini kullanarak başvurularını gerçekleştirebilecek. Sadece online gerçekleştirilebilecek olan başvurular şahsen, dilekçe, posta veya diğer yöntemlerle yapılmak istendiği zaman kabul edilmeyecek.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

  • Başvuru yapan adayların, 657 sayılı kanunun dördüncü maddesinin (B) fıkrasında yer alan hükmüne uygun olması,
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesi’nde belirtilmiş olan şartlara uygun olunması,
  • İbraz edilen belgelerin sahte/geçersiz olmaması,
  • Genel ve özel şartlarda belirtilmiş şartlara uyumlu olunması gerekmektedir.
  • Ayrıca ibraz edilen belgelerin sahte ve gerçeğe aykırı olması durumunda sözleşme imzalanmış ve işe başlatılmış olunsa bile sözleşmelere feshedilecek ve yasal işlem başlatılacaktır.
  • Her bir aday, belirtilmiş olan pozisyonlardan sadece bir tanesine başvuruda bulunabilecek ve belirtilen pozisyonlar için en fazla 10 tercih yapma şansına sahip olacak.
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber