2022-06-30 15:59:53 | Son Güncelleme : 2022-06-30 16:12:24

PAXG Coin Nedir? Paxos coin projesi, PAXG nasıl alınır? 

PAXG coin, en tanınır yerli kripto para borsasında listelendikten sonra Türkiye'de en çok ilgi gösterilen kripto para birimleri arasına girdi. Özellikle PAXG coin fiyatı ile damga vururken son inişli çıkışlı grafiğinin ardından 30,247.96 Türk Lirası civarına kadar geldi. Projesi ve arkasında bulunan ekibiyle özel bir varlık olduğunu hissettiren PAXG coin nedir, geleceği var mı gibi soruları yanıtladık

PAXG Coin Nedir? Paxos coin projesi, PAXG nasıl alınır? 
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

PAXG coin Binance ve birçok büyük hacimli borsa listelemesinin ardından yerli kripto para borsalarında da yerini aldı. Geçtiğimiz günlerde Türk kripto para borsasında listelenen PAXOS coin yoğun ilgi gördü. PAXG coin projesi ve ekibiyle geleceğe dair beklentileri artırıken biz de merak edilen tüm detayları sizler için araştırdık.

PAXG COIN NEDİR?

Paxos Gold (PAXG), ABD merkezli kar amacı gütmeyen bir firma olan Paxos tarafından tasarlanan ve hayata geçirilen gerçek altın rezervleriyle desteklenen bir kripto varlığıdır. Her PAXG coini, şirket ve iştiraklerince güvencede tutulan 1 troy ince ons altın karşılığında kullanılabilir. Böylelikle ekosistem maliyetini temsil ettiği için fiziksel altını yansıtmak PAXG için önemlidir. 

Paxos, PAXG'yi ETH ağında bir simge olarak dizayn edildi; Bu, farklı kripto birimleri ile alım-satım yapılacağı gibi ve maliklerince kriptografik şifreler kullanılarak güvence altına alınabileceği manasını taşıyor.

Rezervlerini her daim muhafaza etmek adına Paxos, PAXG coin arzının elindeki altın miktarıyla denklediğini tatisklemek için 30 gün boyunxa kontrollerden geçer. Yatırımcılar aynı zamanda, arzu ederlerse, x bir zamanda külçe altın külçeleri için PAXG'yi kullanabilirler.

PAXG coinleri 18 ondalık basamağa kadar bölünebilir ve evren düzeyinde fiziksel altın toptancıları ağı vasıtasıyla minimum oranlarda altın kullanılabilir. Paxos Gold, ETH ağında çalışır ve işlemleri, ilgili ağ yönetimince söylenen akıllı protokoller kaidelerine göre çalışır.

Firma, PAXG jetonlarının hayata geçirilmesi ve yok edilmesi adına minik bir ücret alıyor (yaklaşık %0,02). Aynı zamanda, yatırımcıların coinleri Ethereum'da taşımak için ödediği zincir içi maliyetler de bulunur. Bilhassa Paxos, üçüncü taraf çözüm ürünleri kullanarak her PAXG işlemini takip eder ve denetler. Bu, dolandırıcılık ihtimalş ve kara para aklama örneklerini incelemek hedefiyle yapılır. Finalde, yaratıcıların hataları ve güvenlik açıklarını belirlemek için kodu inceledikleri planlı akıllı protokol kontrolleri de vardır.

PAXG COIN KİMİN?

Son günlerin en çok konuşulan kripto para birimlerinden PAXG, 2012 senesi Charles Cascarilla ve Rich Teo tarafından kurulmuştur. Kripto para birimi değişimi için altyapı geliştirme hususunda ekspert olmuş bir girişimdir.

Bundan 3 yıl önce Paxos, Paxos tarafından ABD banka hesaplarında saklanan ABD doları rezerviyle 1:1 destekli bir kripto varlık olan Paxos Standard'ı (PAX) piyasaya sürdü. Paxos Gold, 2019 yılında piyasaya sürüldü. PAXG şimdi Brinks kasalarında güvence altına alınan ve Paxos Trust Company aracılığıyla gözaltında tutulan altınla destekleniyor.

Etiketler