Tarih : 22.10.2021 - 14:49 Yorum : 0

Reel sektör dolar fiyatının artmasından tedirgin

TOBB Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz kararına ilişkin olarak "Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararı sonrası hem uzun vadeli faizlerin hem de döviz kurlarının artması reel sektörümüzü tedirgin etmektedir." dedi.

Reel sektör dolar fiyatının artmasından tedirgin

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) dün faizleri yüzde 18’den 16’ya çekmesinin ardından reel sektör temsilcileri görüş bildirmeye devam etti.

İstanbul Sanayi Odası Başkanı (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç de Twitter hesaplarından yaptığı açıklamada fiyat istikrarına vurgu yapan mesajlar vermişlerdi.

Bugün ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

Hisarcıklıoğlu, "Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararı sonrası hem uzun vadeli faizlerin hem de döviz kurlarının artması reel sektörümüzü tedirgin etmektedir. Temennimiz piyasadaki faizlerin ve enflasyonun düşeceği, finansal istikrarın tesis edileceği ortama en kısa sürede kavuşmaktır." ifadelerini kullandı.

Etiketler : Tcmb Faiz
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber