2021-12-15 12:07:13

Sadece gıda değil ilaçları da alıyorlar! Bulgarlar eczanelere de akın etti

Türk lirasının değer kaybı ile birlikte Edirne’ye akın eden Bulgaristan vatandaşları, giyecek ve yiyecek ihtiyaçlarının yanı sıra ilaçlarını da kent merkezindeki eczanelerden almaya başladı.

Sadece gıda değil ilaçları da alıyorlar! Bulgarlar eczanelere de akın etti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Bulgar levasının Türk lirasına karşı değer kazanması sonrasında Edirne’ye akın eden Bulgaristan vatandaşları giyecek ve yiyecek almaya başladı. Günlük olarak geldikleri Edirne’de araçlarını doldurarak ülkelerine dönen Bulgaristanlı vatandaşlar yiyecek ve giyeceğin yanı sıra ilaç da almaya başladı.

KUTU KUTU ASPRİN ALIYORLAR

Bulgaristan vatandaşlarının en çok aldığı ilaçların başında ise aspirin geliyor. Bilinçsizce kullanıldığı takdirde ölümcül olabileceği açıklanmasına rağmen, korona virüs salgınını önlediği iddiasıyla, Bulgaristan vatandaşları kutu kutu aspirin alıyor. Onlarca kutu aspirin alan Bulgaristan vatandaşları, zaman zaman Edirne’de eczanelerde aspirin bırakmıyor.

ECZANELERE BULGARCA YAZILAR ASILDI

Edirne’de eczanelerin birçoğu, camlarını ve tabelalarını Bulgarca yazılarla donattı. Korona virüs tedbirlerinin de Bulgarca yazılarla camlara asıldığı görüldü.

Etiketler