2022-07-02 12:57:31 | Son Güncelleme : 2022-07-02 13:48:28

Şehirlerarası otobüsler ek seferleri başlattı: Sektörden seyahat edeceklere tavsiye

Kurban Bayramı dolayısıyla satışa sunulan otobüs biletlerinin tükendi. 9 milyona yakın yolcunun taşınacağını belirten sektör temsilcileri yolcu talebini karşılamak için 8 bin ek seferin bilet satışlarının başladığını belirtti.

Şehirlerarası otobüsler ek seferleri başlattı: Sektörden seyahat edeceklere tavsiye
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Kurban Bayramı seyahatleri için açılan otobüs biletleri bir hafta öncesinden tüketildi. Satışa sunulan seferlere yoğun talep olduğu ve bunu karşılamak amacıyla 8 bin ek sefer için yeni satışların başladığı belirtildi.

Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, yaptığı açıklamada, bayram dolayısıyla şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüslere yoğun talep olduğunu söyledi.

HAREKETLİLİK SÜRECEK

Bayram tatili süresince günlük ortalama 700 bin yolcunun otobüslerle taşınacağını vurgulayan Yıldırım, "1 Temmuz'da başlayan hareketliliğin 18 Temmuz'a kadar sürmesini bekliyoruz. Bu süre içinde ek seferlerle birlikte 9 milyona yakın yolcuyu taşımayı planlıyoruz." diye konuştu.

Türkiye genelinde 353 otobüs firmasının 8 bin 500 otobüsle hizmet verdiğini aktaran Yıldırım, normal günlerde 12 bin olan otobüs sefer sayısının tatil dönemlerinde artırılarak 27 bine kadar çıkarıldığını belirtti.

BİLETLER TÜKENDİ

"Otobüs biletleri tükendi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının şehirler arası otobüs firmalarına B2 ve D2 belgeli otobüsleri kullanma izni vermesi için yaptığımız başvuru kabul edildi. Kurban Bayramı tatilinde yolcu talebini karşılamak amacıyla konulan 8 bin ek sefer için satışlar başladı." diyen Yıldırım, yolculara biletlerini gidiş-dönüş olarak almaları tavsiyesinde bulundu.

Çiğdem 3 Temmuz 2022 00:38

Ek sefer diyosunuz ama ben günlerdir bilet bulamadım ne zaman başlıyor ek sefer