Tgrt Haber
02 Nisan 2024 12:11 - Güncelleme : 02 Nisan 2024 12:22

Son dakika! Bakan Şimşek'ten kira geliri olanlara uyarı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabı üzerinden kira gelir beyannamesine yönelik açıklama yaptı.

Editör: Sevde Nur Demir / Kaynak: tgrthaber.com.tr
Son dakika! Bakan Şimşek'ten kira geliri olanlara uyarı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı paylaşımda kira gelir beyannamelerinin 5 Nisan tarihine kadar verilmesi gerektiğini hatırlattı.

Bakan Şimşek paylaşımında şunları kaydetti:

SAHA DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Gelir İdaresi Başkanlığımız, idari kayıtları (tapu, MERNİS vb.) ve teknolojik imkanları en üst düzeyde kullanarak kira geliri elde edip beyanname vermeyen mükellefleri tespit etmeye yönelik çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Denetim planına aldığımız 1,2 milyon gayrimenkulden bugüne kadar yaklaşık 420 bininde yerinde tespitte bulunduk. Saha denetimlerimize ve mükelleflerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz. 

SON GÜN 5 NİSAN

2023 yılı istisna tutarı olan 21 bin TL üzerinde kira gelirine sahip mükelleflerimize herhangi bir yaptırıma maruz kalmamaları için 5 Nisan tarihine kadar beyanname vermeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. 

Adil rekabet ve mali disiplin için kayıtdışılıkla mücadeleyi güçlendiriyoruz.

Kaynak: tgrthaber.com.tr
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...