Tgrt Haber
29 Şubat 2024 18:56 - Güncelleme : 29 Şubat 2024 19:40

BOTAŞ'tan açıklama: Doğal gaz fiyatlarında değişikliğe gidilmedi

BOTAŞ, 1 Mart 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak doğalgaz satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmadığını duyurdu. Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), mart ayı itibarıyla mesken ve sanayi abonelerinin kullandığı ile elektrik üretim amaçlı gazın satış tarifesinde değişiklik yapılmadığını bildirdi.

Editör: Furkan Günler / Kaynak: Anadolu Ajansı
BOTAŞ'tan açıklama: Doğal gaz fiyatlarında değişikliğe gidilmedi
BOTAŞ,Doğalgaz,Zam

BOTAŞ'ın internet sitesinde yayımlanan tarife tablosuna göre, doğal gazda martta geçerli olacak mesken ve sanayi abonelerinin tarifesi ile elektrik üretim amaçlı tarife sabit kaldı.

Buna göre, BOTAŞ'ın konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine martta uygulayacağı satış fiyatı 1000 metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira olarak açıklandı.

Sanayi abonelerinin tarifesi, kademe 1 için 1000 metreküp doğal gazda 8 bin 549 lira, kademe 2 için ise 11 bin 374 lira olarak belirlendi.

Son dakika: BOTAŞ'tan açıklama: Doğal gaz fiyatlarında değişikliğe gidilmedi - 1. Resim

"AVRUPA ÜLKELERİ ARASINDA EN UCUZ DOĞAL GAZI TÜRKİYE KULLANIYOR"

Elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğal gazın fiyatı 12 bin lira olarak duyuruldu.

Doğal gazda fiyat tarifeleri aylık hesaplanıyor.

Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruda, "Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında konutlarda, Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...