Tarih : 06.05.2021 - 09:55 Yorum : 0

Sosyal yardım ödemeleri konutlarda teslim edilmeye başlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal yardım ödemelerinin konutlarda teslim edilmeye başlandığını söyledi.

Sosyal yardım ödemeleri konutlarda teslim edilmeye başlandı

Bakan Yanık, e-Devlet başvurularında banka hesabı bulunan veya PTT Kart kullanan toplamda yaklaşık 1,2 milyon ihtiyaç sahibi haneye bin 100 Türk Lirası tutarındaki destek ödemesinin tamamlandığını belirtti.

2 MİLYONUN ÜZERİNDE HANEYE DESTEK VERİLECEK

2 milyonun üzerinde haneye destek verileceğini söyleyen Yanık , “Ramazan Bayramı’na kadar Vefa Sosyal destek gruplarımız 820 bini aşkın ihtiyaç sahibi haneye destek ödemelerini konutlarında ulaştıracak. Böylece Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında toplamda 2 milyonun üzerinde haneye destek vermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Tam kapanma süreci boyunca ihtiyacı olan herkese yardım etmek için gayret göstereceklerini bildiren Bakan Yanık, yardımların hızlı bir şekilde teslim edileceğini söyledi. 

Yardım Programı hak sahipliği durumunu ise e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Yardım Sorgula” başlıklı bölümden kontrol edilebiliyor.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber