Tgrt Haber
11 Aralık 2023 11:00 - Güncelleme : 11 Aralık 2023 11:27

Staj ve çırak mağdurları Meclis'e selendi: Staj, başlangıç sayılsın

Staj ve çıraklığa başladıkları günün sigorta başlangıcı olarak kabul edilmesini isteyenler Türkiye'nin dört bir yanından İstanbul Kartal'a akın etti... "Hakkımızı arıyoruz" diyenler, Türkiye Büyük Millet Meclisine seslerini duyurmaya çalıştı.

Editör: Gülden Kılıç / Kaynak: TGRT Haber
Staj, Çırak, Emeklilik

Türkiye'nin dört bir yanından İstanbul Kartal'a geldiler. Staj ve çıraklıktaki ilk işe başlangıç tarihlerinin sigorta başlangıcı olarak kabul edilmesi için Meclis'e seslendiler. 30 yıl önce başladığı söylenen sigorta emeklilik hesabına dahil edilmemesi nedeniyle "Adalet" sloganlarıyla Kartal Meydan'da aldı.  Staja adalet diyenler çok değil yaklaşık bir ay önce yine bu meydanda seslerini duyurmaya çalışmışlardı.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN GELDİLER 

Türkiye’nin dört bir yanından İstanbul’a gelen vatandaşlar şunu söyledi: 

“Biz Konya'dan buraya hakkımızı aramaya geldik. Devletimiz bize biz okula giderken bize böyle kartlar verdi. Bize böyle kartlar verirken törenlerle verildi. Sigorta il müdürlükleri geldiler meslek liselerine dediler ki sizin sigortanız başladı hayırlı olsun dediler.” 

"Antalya'dan geldik bugün buraya staj ve çıraklıkların hakkını savunmak için geldik. Staj başlangıç sayılsın istiyoruz."

“Benden daha küçük yaştaki arkadaşlarım 5 bin küsür primle emekli oluyor. 7 bin 500 primim var bana 17 yıl daha bu sistem çalışacaksın diyor."

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...