Tarih : 28.07.2021 - 11:13 Yorum : 0

Suudi Arabistan’dan Türkiye kararı: Seyahat etmek yasaklandı

Suudi Arabistan’dan Türkiye dahil kırmızı listedeki ülkelere seyahat yasağı geldi. Alınan karara göre listede bulunan ülkelere seyahat edenlere üç yıl seyahat yasağı getirileceği ifade edildi.

Suudi Arabistan’dan Türkiye kararı: Seyahat etmek yasaklandı

Suudi Arabistan korona virüsün yayılmasını ve yeni varyantların ülkeye girişini engellemek amacıyla aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülkelere seyahat yasağı getirdi. Alınan karara göre listede bulunan ülkelere seyahat edenlere üç yıl seyahat yasağı getirileceği ifade edildi.

Kamu haber ajansı SPA’nın haberine göre, Suudi Arabistan’ın yasaklı ülkelere seyahat ve transit geçiş yasağı getirdiğini duyurdu. Bir İçişleri Bakanlığı yetkilisine dayandırılan haberde seyahat ve transit geçiş yasağı getirilen kırmızı liste ülkeleri arasında Afganistan, Arjantin, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan, Güney Afrika, Türkiye, Vietnam ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin olduğu açıklandı.

KARARI DELENE 3 YIL SEYAHAT YASAĞI

Öte yandan seyahat kısıtlamasını delen bazı vatandaşlar için ağır cezalar getirileceği belirtildi. Kaynağın, “Geri döndüklerinde ağır cezalara tabi olacaklar ve üç yıl boyunca seyahatten men edilecekler” diye konuştuğu haberde yer aldı.

Yetkili, doğrudan veya başka bir ülke üzerinden, listede yer alan ülkelere ve pandeminin henüz kontrol altına alınamadığı diğer ülkelere seyahat yasağının devam ettiğini doğruladı.

Suudi Arabistan’da pandeminin başından bu yana 520 binin üzerinde korona virüs vakası kaydedilirken yaklaşık 8 bin 200 kişi de hayatını kaybetti.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber