Tarih : 25.11.2021 - 09:45 Yorum : 0

TCMB ile BAE arasında iş birliği mutabakatı imzalandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile BAE Merkez Bankası arasında ‘iş birliğinin geliştirilmesine zemin oluşturmak’ amacıyla mutabakat imzalandığı açıklandı.

TCMB ile BAE arasında iş birliği mutabakatı imzalandı

Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile yakın ilişkiler geliştirme yolunda önemli bir adım attı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) ile BAE Merkez Bankası arasında mutabakat zaptı imzalandı.

TCMB'den yapılan açıklamada, “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası arasında 24 Kasım 2021 tarihinde merkez bankacılığı konularında iş birliğinin geliştirilmesine zemin oluşturmak üzere bir Mutabakat Zaptı imzalanmıştır. Söz konusu anlaşma kapsamında iki ülke merkez bankası arasında merkez bankacılığı konularında iş birliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütülmesi planlanmaktadır” denildi.

Dün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye’ye gelen BAE Veliaht Prensi ve fiili lideri Şeyh Muhammed bin Zayed El Nahyan'la yaptığı görüşmenin ardından iki ülke arasında anlaşmalar imzalamıştı. Öte yandan Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun Türkiye'yi ziyaret eden BAE yetkilileriyle iki ülke arasında olası bir swap anlaşması yapılmasına yönelik ön görüşme yürüttüğüne ilişkin haberler yer almıştı. Reuters’e bilgi veren kaynaklar, görüşmeleri doğrulaşmıştı.

Etiketler : Bae Merkez Bankası
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber