Tarih : 06.10.2021 - 17:36 Yorum : 0

TOKİ’den tamamen kurasız 2+1 ev! Aylık 810 lira taksitle konut imkanı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2+1 konut satışı yapılacağına dair bir duyuruda bulundu. Duyuruya göre daire satın almak isteyen bireyler, 19.900 TL peşinat ve 810 TL taksitle bu imkandan faydalanabilecek. TOKİ tarafından satışa sunulacak dairelerin ise kurasız verileceği açıklandı.

TOKİ’den tamamen kurasız 2+1 ev! Aylık 810 lira taksitle konut imkanı!

TOKİ resmi internet sayfasından yapmış olduğu açıklamaya göre hem alt gelir hem de orta gelir grubu için 2+1 konut satışı yapacağını duyurdu. Satışı yapılacağı duyurulan daireler, uygun ödeme planları kapsamında sahiplerine teslim edilecek. Bu kapsamda 2+1 daireler 810 TL taksitle, 3+1 daireler ise 1143 TL taksitle satışa sunulacak. Satış ve başvuru işlemleri Toplu Konut İdaresi Başkanlığı duyuru kılavuzunda “Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 126 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 25 Mayıs 2021 - 31 Aralık 2021 tarihleri arasında açık satışa sunulacaktır.” ifadeleri yer aldı.

TOKİ’DEN KURASIZ 2+1 KONUT

Yapılan duyuruya göre satışa sunulacak olan dairelerin kurasız bir şekilde teslim edileceği bildirildi. Açık satış yöntemi ile sahiplerine teslim edilecek olan konutları satın alabilmek için vatandaşın banka üzerinden başvuruda bulunması gerekiyor. TOKİ satışın yapılacağı illerde Halk Bankası şubelerinden başvuruları alacak.

Konut seçimleri, vatandaşın banka üzerinden yapmış olduğu başvurudan sonra gerçekleşecek. Seçimler başvuru sırası göz önünde bulundurularak yapılacak. Başvuruda ilk sırada yer alan vatandaşlar istedikleri konutu seçebilecek. Diğer vatandaşlar ise kalan konutlar arasında istediklerini seçme lüksüne sahip olacak.

ÖDEME PLANI NASIL OLACAK?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan satışlar Kırşehir’in Merkez Kındam Mahallesi’ndeki proje bölgesinde gerçekleştirilecek. Açıklanan duyuru için yayınlanan kılavuzda konut satışları için tüm fiyatlar ve detaylar yer alıyor. Alt gelir grubunda yer alan vatandaşlar 165 bin TL’den başlayan fiyatlarla, 3+1 daire almak isteyen vatandaşlar ise 257 bin TL’den başlayan fiyatlarla ev satın alabilecekler.

Alt gelir grubunda yer alan vatandaşlar konut satın alabilmek için gerekli olan şartlara haiz olmak durumundalar. Bu şartlar kapsamında projenin bulunduğu ilde bulunmak ya da bir yıldan fazla bu ilde ikamet ediyor olmak gerekiyor. Başvuru için 25 yaş şartı bulunuyor. Vatandaşların toplam aylık gelirleri 6.500 TL olması ve TOKİ üzerinden daha önce herhangi bir konut satın almamış olmaları gerekiyor. Bu şartlar orta gelir grubunda yer alan vatandaşlar için geçerli herhangi bir ek ve özel şart bulunmuyor.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber