2022-05-27 13:29:30 | Son Güncelleme : 2022-05-27 13:40:22

TSK tayinleri ne zaman açıklanacak 2022? Uzman çavuş, subay, astsubay atamaları belli oldu mu? Gözler Resmi Gazete'de!

Subay, astsubay ve uzman çavuş tayinleri için bekleyiş sürüyor. Binlerce aday ‘’TSK tayinleri ne zaman açıklanacak?’’ sorusunun cevabını merak ediyor. İşte TSK tayinleri 2022 hakkında bilmeniz gerekenler…

TSK tayinleri her yıl bahar aylarında netleşmesinde dolayı atama ile ilgili araştırmalar çoğaldı.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
TSK tayinleri her yıl bahar aylarında netleşmesinde dolayı atama ile ilgili araştırmalar çoğaldı.


TSK uzman çavuş, subay ve astsubay tayin başvuruları ile atama heyecanı devam ediyor. TSK atama işlemleri personel dairesi tarafından hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıllarda bahar aylarında hazırlanan tayin genelgesi haziran ayında yürürlüğe alınıyor. Peki TSK ataması açıklandı mı? 

TSK ÇAVUŞ TAYİN SONUÇLARI 2022 AÇIKLANDI MI? 

Mayıs ayı biterken tayin başvurusunda bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kara Kuvvetleri uzman çavuş, subay, astsubay, rütbelerindeki personeller ''Türk Silahlı Kuvvetleri atama ve tayin sonuçları açıklandı mı?'' sorusuna odaklandı. 

TSK tayinleri her yıl Haziran aylarında belli oluyor. 2022 TSK atama takvimi için henüz bir açıklama gelmiş değil. TSK tayinleri ile ilgili önümüzdeki günlerde resmi bir açıklama gelmesi bekleniyor. 

TSK TAYİNLER NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, 27 bin 283 personeli kapsayan genel atamalar belli oldu. 2022 yılı genel atamaları kapsamında; 1’inci, 2’inci, 3’üncü, 4’üncü ve 5’inci hizmet bölgelerinde görevli subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlardan hizmet süresini tamamlayan ve sıralı hizmet bölgelerine atama tebligatı alan personelin yeni görev yerleri açıklandı. 

Atamalar, görevli olduğu 1’inci, 2’inci, 3'üncü sıralı hizmet bölgelerinde (batıda) ve 4’üncü ile 5’inci (doğuda) derece hizmet bölgelerinde, hizmet süresini tamamlayarak atama tercih hakkı kazanan personel ve temdit başvurusunda bulunan personel ile öncelikli sıralı hizmet bölgesine atanma isteğinde bulunan personelin tercihleri dikkate alınarak yapıldı. 
Atama takvimine uygun olarak yürütülen genel atamalar, batıdan-batıya, batıdan-doğuya ve doğudan-batıya şeklinde 5 bölge kriterle belirlendi.

Jandarma tayinleri ardından ''TSK tayinler ne zaman açıklanacak 2022?'' sorusu gündeme geldi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde 2022 tayinlerinin haziran ayının ilk haftası için açıklanması bekleniyor. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığında atama kararları Resmi Gazete'de yayımlanarak ilan edilecek.

UZMAN ÇAVUŞ MAAŞI NE KADAR? 

TSK tayinleri hakkında sorular çoğalırken ''Uzman çavuş maaşı ne kadar?'' sorusu gündeme geldi. Uzman çavuş maaşı; görev yeri, kıdem ve rütbeye göre değişiklik gösterir. Zamlarla birlikte 2022 uzman çavuş maaşı bin 500 TL ile 10 bin TL arasında farklılık gösteriyor.