Tgrt Haber
23 Şubat 2024 14:02 - Güncelleme : 23 Şubat 2024 14:28

Tüp fiyatları kafa karıştırıyor! Bayilerdeki rakamlar birbirini tutmuyor

Ramazan öncesinde gıdada fiyat artışları yaşanıyor. Mutfağın ateşi düşmezken bu kez tüp fiyatları sofraları vurdu. Online satışlarda tüp fiyatları kafa karıştırıyor. Bayilerde rakamlar birbirini tutmuyor.

Editör: Betül Meral Sarıiz / Kaynak: tgrthaber.com.tr
Tüp fiyatları kafa karıştırıyor! Bayilerdeki rakamlar birbirini tutmuyor
tüp fiyatları,12 kg tüp fiyatı,mutfak tüpü,tüp,tüpe zam,zam

Ramazan yaklaşırken çarşıda pazarda fiyatlarda artış, vatandaşın cebini vurdu. Enflasyon, fırsatçıların fiyat artışı , maaş zammı derken mutfağın ateşi bir türlü düşmüyor.

Bu kez mutfakta en önemli kalemlerden olan tüplere de artış görülüyor. Tüp gaz fiyatlarında zam henüz ortada yokken , bayilerdeki fiyat artışları da kafaları karıştırdı. Bayilerde rakamlar birbiriyle uyuşmuyor.

3 BÜYÜK TÜP MARKASINDA FİYAT FARKI VAR!

Bilindik 3 markanın online satışlarına bakıldığında fiyatlar farklı olarak görülüyor. 12 KG’lık tombul  ve vanalı uzun ev tüpü bir markada 698 TL’den satılıyor.

Bir diğer markada ise 12 KG’lık uzun tüp ve şişman tip 650’den satışa sunuluyor. 2 KG’lık dar çember piknik tüpü ise 125 TL’den satılıyor. Ancak bu markada online siparişte 50 TL’lik indirim de yapılıyor. Bu şekliyle ev tipi mutfak tüpü 600 liraya düşüyor.

Üçüncü markada ise EPDK’ya bildirilen KDV dahil tavan satış fiyatı olarak 12 KG uzun vanalı ve tombul ev tüpü 642 TL’den sunuluyor.

SON ZAM OCAK AYINDA GELMİŞTİ

Gelen son zamlarla birlikte, özellikle mutfak tüplerindeki fiyatlar 650 TL olarak açıklanmıştı.

 

Kaynak: tgrthaber.com.tr
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Biri24 Şubat 2024 21:48

740 liraya aldım likitgaz

Sonraki Haber Yükleniyor...