Tarih : 16.07.2021 - 10:12 Yorum : 0

Twitter CEO'sundan Bitcoin hamlesi

Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey ana odaklarının Bitcoin olacağı yeni bir platform kuracaklarını açıkladı.

Twitter CEO'sundan Bitcoin hamlesi

Milyarderlerin Bitcoin sevgisi her geçen gün artıyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Milyarder yatırımcı Warren Buffett' da "Bulabildiğiniz kadar çok coin bulun ve bunu hızlı yapın” diyerek bir tweet atmış, milyarder iş adamı Elon Musk da bunu paylaşmıştı.

Bunun ardından bir hamle de Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey’den geldi. Dorsey Bitcoin için bir girişim başlattığını duyurdu.

Twitter'ın CEO'su hali hazırda kripto para alanına odaklanan şirketi Square’ın merkezsin finans temelinde açık geliştiriciliğe imkan tanıyacak platformu hayata geçireceklerini açıkladı.

Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Dorsey, platformun temelinde Bitcoin olacağını söyledi.

Dorsey "Bitcoin için fiziki cüzdan uygulamamızda olduğu gibi bu da açık yol haritası, açık geliştirme ve açık kaynak temelinde olacak" sözlerini söyledi.

JAPONYA’DAN KRİPTO PARA ADIMI

Ayrıca Japonya, dijital paraları regüle etmek için diplomatik girişimlerini hızlandırırken G7 ve G20 ülkelerinden düzenleyici kuruluşlar da sabitcoinlerin gerekli regülasyonlara sahip olması için çağrıda bulundu.

Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), ilgili diğer kuruluşlarla işbirliğini geliştirmek için geçen hafta dijital paraların düzenlenmesine yönelik bir birim kurarken Japonya Maliye Bakanlığı konuyla ilgili daha fazla çalışanı işe almaya planlıyor.

Hükümet tarafından alınan aksiyonlarda dijital yen çıkarma üzerinde çalışan Japonya Merkez Bankası da tamamlayıcı bir rol üstlenecek.

DÜZENLEYİCİ KURULUŞLAR ENDİŞELİ

Küresel çapta birçok düzenleyici kuruluş teknoloji firmalarının kurduğu platformlardan geleneksel bankacılık kurallarına tabi olmadıkları için endişeli. İngiltere Merkez Bankası, geçen ay sabitcoin kullanımının ödemelerde artmasıyla beraber bu şirketlerin bankaların ödeme yönetmeliğine tabi olması gerektiğini söyledi.

FSA’de kurulan yeni birim 8 Temmuzda göreve başlarken merkeziyetsiz finans ve blokzincir temelli platformlar üzerinden de çalışacak.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber