2022-06-28 13:47:00 | Son Güncelleme : 2022-06-28 16:00:16

Ünlü kripto para analistlerinden çarpıcı bitcoin yorumu

Tarihinin en büyük düşüşlerinden birisini yaşadıktan sonra toparlanma sürecine giren Bitcoin, bugün itibariyle grafiklerinde iyileşmeye gitti. Kripto para ekosistemi için de oldukça önemli bir noktada bulunan BTC için saygın ekonomi siteleri ve ünlü analistler çarpıcı yorumlarda bulundu. Özellikle bu yorumlardan Bitcoin fiyat tahmini konusunda fikir edinebilirsiniz

Ünlü kripto para analistlerinden çarpıcı bitcoin yorumu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Ünlü kripto para analistlerinden çarpıcı bitcoin yorumu

Bitcoin fiyatı, salı sabahı %1.9 gerileme ile 20.8K $ seviyelerinde işlem gördü. Ethereum %2,3 düşüşle 1190$'a gerilerken, popüler altcoinler %1.4'ten (BNB) %6.5'e (Dogecoin) düştü.

BİTCOİN YORUMU

CoinMarketCap platformuna göre total kripto para varlığının düzlem değeri, bir gecede %1.8 gerileyerek 933 milyar dolara düştü. Kripto para korku ve açgözlülük endeksi ise bugün 2 puan düşüşle 10'a geriledi ve “aşırı korku” modunda kaldı

Bitcoin esasında pazartesi günü düşmeye başlamıştı ve ABD hisse senedi endekslerinin davranışını yansıtmıştı. Fakat borsa, bilhassa Nasdaq, geçtiğimiz hafta çok daha keskin bir toparlanma sergiledi.

BTCUSD, 200 haftalık basit hareketli ortalamasının altında kalıyor. Henüz bulunması ve üstesinden gelinmesi kolay olmayan anlamlı bir temel sürücüye ihtiyacı var.

Hızlı bir geri dönme adına bir hedef oturtamamak, sabit döngüyü, gerilemenin bir sene devam ettiği 2014 ve 2018'deki önceki iki döngüye benzetiyor ve akabinde hafif bir yukarı yönlü eğilimle birlikte yaklaşık bir yıllık durgun bir momentum görüldü. Bu modelin bir tekrarı görülürse, ilk kripto para birimi üzerindeki baskı ve onu takip eden tüm piyasa yıl sonuna kadar devam edebilir ve şu anda bir V- umuduyla satın almak için acele etmenin bir anlamı yok. 

Bloomberg'e göre, Bitcoin fiyatının dibe vurması, madencilik firmalarının 4 milyar dolarlık kredilerini temerrüt riskine soktu. BTC madencileri şimdi onu satıyor ve düşüş eğilimini destekliyor, ekosistemin merak ettiği soru bu. Çünkü son iki ayda hacimlerinin %20'sini sattılar. JPMorgan, piyasa koşulları iyileşmezse satışlarının üçüncü çeyrekte devam edebileceğine inanıyor.

Galaxy Digital Yöneticisi Mike Novogratz, kripto endüstrisindeki sakinliğin 1.5 sene süreceğine inanıyor. Kaiko, olumsuz piyasa koşullarının kripto borsalarını test edeceğini ve bazılarının iflas edebileceğini itiraf ediyor.

Gitgide artan sayıda kripto para hedge fonu, kripto piyasasının kasvetli manzarası nezdinde ABD dolarına endeksli stablecoin Tether'i (USDT) satıyor. CoinGecko'ya göre, Tether'in piyasa değeri Mayıs ortasından bu yana 20 milyar dolardan fazla düştü.

Uluslararası Ödemeler Bankası, birkaç merkez bankasının sanal para varlığıyla ortaya koyduğu deneylerle ilgili detaylı bir rapor yayınladı ve sınır ötesi tediyelerin geleceğinin devlete ait Stablecoin'lerde olduğu sonucuna vardı.