23˚
İstanbul
23˚
hafif yağmur
Nem %48
Rüzgar 4.40 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
24˚/16˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2021-10-25 17:37:29

Vakıfbank faiz oranları ne kadar? Vakıfbank konut ve taşıt faiz oranları 2021

Merkez Bankası’nın faiz oranlarında yapmış olduğu indirimlerin ardından vatandaş kamu bankalarının yapacak olduğu faiz indirimlerini merak etmeye başladı. MB’nin uyguladığı faiz indirimlerinden sonra Vakıfbank da kamu bankalarıyla birlikte yapmış olduğu ortak açıklama ile birlikte faiz oranlarında 200 baz puanlık bir indirime gideceklerini duyurmuştu. Dün yapılan faiz oranlarındaki yeni indirimden sonra Vakıfbank faiz oranları ne kadar? Vakıfbank konut ve taşıt faiz oranları ne kadar? sorularına yanıt aranmaya başlandı.

Vakıfbank faiz oranları ne kadar? Vakıfbank konut ve taşıt faiz oranları 2021
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Merkez Bankası'nın faiz oranları ile ilgili yaptığı açıklamanın ardından vatandaş, kamu bankalarından gelecek olan açıklamaya gözlerini çevirdi. Vakıfbank’ın da içinde bulunduğu kamu bankaları 25 Ekim 2021 tarihli açıklamasında kredi faizlerinde uygulanacak olan indirimin müjdesi vermişti. Yapılan açıklama ile konut, taşıt ve ihtiyaç kredisinde faiz oranları merak edilmeye başlandı. Peki Vakıfbank faiz oranları ne kadar? Vakıfbank konut ve taşıt oranları ne kadar? İşte detaylar…

VAKIFBANK FAİZ ORANLARI NE KADAR?

Vatandaşın kredi paketlerine olan ilgisinin son zamanlarda artış göstermesi, kamu bankalarının konut ve taşıt kredilerinde faiz oranlarına ilişkin alacak olduğu karar oldukça merak uyandırmaktaydı. Merkez Bankası’nın faiz oranlarında uygulayacak olduğu faiz indirimlerinin ardından Vakıfbank ve diğer kamu bankalarından da beklenen açıklama geldi. Ortak alınan karar neticesinde yapılan açıklamada “22 Ekim 2021 tarihi itibarıyla kurumsal kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yapılmıştır.” ifadelerine yer verilmişti.

Kamu bankları, Merkez Bankası'nın dün yapmış olduğu faiz indiriminden sonra konut, taşıt ve ihtiyaç kredisinde gerçekleştirilecek olan faiz indirimlerinde 100 baz puanlık bir düşüşün daha gerçekleşeceğini belirtti. Vakıfbank, daha önce yapmış oldukları açıklamada bugüne kadar ülke ekonomisinin ve istihdamının güçlendirilmesine katkı sağlamaya çalıştıklarını ve müşteriler ile firmaların yanında olmaya devam edeceklerini belirtmişti.

VAKIFBANK KONUT VE TAŞIT FAİZ ORANLARI

Konut ve taşıt faiz oranlarında 100 baz puan indirime gideceklerini belirten kamu bankaları, sıfır konutlarda faiz oranlarını, bugün itibariyle 1 milyın TL altında kalan tutarlarda yüzde 1,20'ye, 1 milyon TL üzerine çıkan tutarlarda da yüzde 1,29'a düşürdüklerini açıkladı.

Etiketler