2021-10-04 16:33:51 | Son Güncelleme : 2022-02-01 23:58:28

TOKİ'den emlak piyasasını harekete geçiren adım

TOKİ İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 19 ildeki 444 arsayı açık artırmayla satışa sundu. Yoğun ilgi gören arsa satışlarının 119’unun Muğla Milas, Bodrum ve Dalaman’da olduğu belirtildi. Satışa sunulan arsalar arasında konut ve yatırımlık ticari araziler için de fırsat sunuluyor.

TOKİ'den emlak piyasasını harekete geçiren adım
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İnşaat maliyetlerindeki girdi fiyatlarının rekor düzeylere ulaşması ve konut fiyatlarındaki aşırı artışlar Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nı (TOKİ) harekete geçirdi. Dar ve orta gelirli ailelerin ev sahibi olmalarına imkan tanıyan TOKİ İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 19 ildeki 444 arsayı açık artırmayla satışa sundu.

Yoğun ilgi gören arsa satışlarının 119’unun Muğla Milas, Bodrum ve Dalaman’da olduğu belirtildi. Alıcılar, konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 25 peşinat 60 ay vade ile sahip olabilecek. Ayrıca arsalar KDV’den muaf şekilde satılacak.

KONUT VE YATIRIMLIK TİCARİ ARAZİLER İÇİN FIRSAT

Satışa sunulan arsalar arasında Adana konut, Amasya’da konut-ticaret, Ankara Gölbaşı’nda konut, Antalya’da konut, turizm tesis alanı, Aydın’da otopark, küçük sanayi sitesi, Elazığ’da köy yerleşik alanları, Giresun’da ise kreş alanı bulunuyor. İzmir ve Konya’da satışa sunulacak arsalar arasında küçük sanayi sitesi alanları da bulunuyor. İzmir Bayındır’da sanayi, küçük sanayi ve konut alanları, Konya Karapınar’da ise küçük sanayi alanları, Konya Meram’da et ve süt ürünleri entegre tesis alanları KDV’den muaf şekilde satılacak. Ayrıca İstanbul Sancaktepe ve Konya Karapınar’da ise Akaryakıt istasyon alanları da satışa sunuldu.

13 Ekim 2021 Çarşamba günü saat 10.30’da yapılacak açık artırmada, Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, İstanbul, Kocaeli, Adana, Aydın, İzmir’de bulunan arsalar, 14 Ekim 2021 Perşembe 10.30‘da açık artırmada ise Ankara, Konya, Ağrı, Amasya, Çorum, Elazığ, Giresun, Malatya, Manisa, Antalya, Muğla’da bulunan arsaların satışı gerçekleştirilecek. Oturumlar, Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirilecek.

Etiketler