2022-05-18 19:55:10 | Son Güncelleme : 2022-05-18 20:00:11

Altay'da Mateusz Lis krizi: Verdiği sözü tutmadı!

Spor Toto Süper Lig'e veda eden İzmir ekibi Altay, kalecileri Mateusz Lis'in verdiği söze rağmen sözleşmesini tek taraflı feshettiğini açıkladı. Bu yaz 700 bin Euro'ya transfer edilen 25 yaşındaki Polonyalı kalecisinin satılıp kulübe gelir elde edilmesi bekleniyordu.

Altay'da Mateusz Lis krizi: Verdiği sözü tutmadı!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Altay, kalecileri Mateusz Lis'in verdiği söze rağmen sözleşmesini tek taraflı feshettiğini duyurdu.

Altay Kulübünden yapılan açıklamada, Mateusz Lis'in kulübe 1 Nisan'da 175 bin avro ödeme yapılması talebiyle ihtarname gönderdiği bildirildi. Bu doğrultuda Lis'e yeni bir ödeme planı sunulduğu ve ilk etapta 75 bin avro ödeme yapıldığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"FESİH YAPMAYA ZORLAMIŞTIR"

"Mateusz Lis, Sportif Direktörümüz Tuna Üzümcü ve Genel Müdürümüz Atakan Atalay ile yapmış olduğu görüşmede 10 Mayıs'ta 100 bin avro daha ödenirse sözleşmesini sonlandırmayacağına dair söz vermiştir. Ancak Polonya’daki menajeri, kulübümüz tarafından düzenlenen anlaşma evrakını imzalamasını engelleyerek futbolcuyu derhal fesih yapmaya zorlamıştır. Bu gelişmeler sonrasında Mateusz Lis’in taraftarımıza olan bağlılığı ve takıma göstermiş olduğu aidiyetine bakılarak, derhal fesih yapmaması için verdiği söze güvenerek 10 Mayıs'a kadar 100 bin avro ödenecek şekilde anlaşılmıştır."

VERDİĞİ SÖZÜ TUTMADI!

Ancak Lis'in Hatayspor maçının ardından kulüple temas kurmadan Türkiye'yi terk ettiği aktarılan açıklamada, "Yapılan temaslardaki tüm iyi niyetli tekliflerimize rağmen Mateusz Lis ile menajeri olumsuz yanıt vererek sözleşmeyi tek taraflı sonlandırmayı tercih etmiş ve sözünü tutmamıştır." değerlendirmesinde bulunuldu.

Bu yaz 700 bin euroya transfer edilen 25 yaşındaki Polonyalı kalecisinin satılıp kulübe gelir elde edilmesi bekleniyordu.

Etiketler