2022-05-27 20:36:00 | Son Güncelleme : 2022-05-27 20:47:13

Bomba transfer iddiası: Beşiktaş'ın yıldız stoperi Domagoj Vida ezeli rakibe gidiyor!

Son dakika transfer haberi: Beşiktaş'ın sözleşme uzatmak için 1 milyon Euro maaş teklif ettiği Domagoj Vida, Galatasaray'a önerildi... Hırvat stoperin menajeri hem Dursun Özbek'e hem de Eşref Hamamcıoğlu'na ulaşarak futbolcusunu teklif etti.

Bomba transfer iddiası: Beşiktaş'ın yıldız stoperi Domagoj Vida ezeli rakibe gidiyor!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Son dakika transfer haberleri: Son 4.5 sezondur Beşiktaş forması giyen ve bu yaz takımdan ayrılması beklenen Domagoj Vida, Galatasaray'la görüşüyor. Sarı-kırmızlılar, Marcao veya Nelsson'dan birine reddedilemeyecek bir teklif gelirse yerini Domagoj Vida ile doldurmayı düşünüyor.

BEŞİKTAŞ İLE ANLAŞAMADI

2018 Dünya Kupası'nda final oynadıktan sonra Fikret Orman döneminde Beşiktaş'a transfer edilen Hırvat stoper yıllık 3.5 milyon Euro kazanıyordu. 33 yaşına gelen yıldız stoperin takımda kalmasını isteyen Beşiktaş yönetimi, "Artık sana bu paraları veremeyiz. Son teklifimiz yıllık 1 milyon Euro ve 2 yıllık sözleşme" dedi.

Geçtiğimiz günlerde babası kalp krizi geçirdiği için Hırvatistan'a giden Vida'nın Beşiktaş'ın teklifini "Ailemle daha çok vakit geçirmek istiyorum" diyerek geri çevirdi. Vida'nın sözleşmesi 30 Haziran'da sona erecek ve oyuncu boşa çıkacak.

GALATASARAY'IN GÜNDEMİNDE

Galatasaray ise Brezilyalı stoper Marcao ve Danimarkalı Victor Nelsson'dan büyük gelirler elde etmek istiyor. İki isimden birinin 15 milyon Euro'dan fazla bir rakama satılmasına kesine gözüyle bakılıyor. Sarı-kırmızılılarda yaklaşan başkanlık seçimleri öncesi Vida'nın menajeri hem Dursun Özbek'e hem de Eşref Hamamcıoğlu'na ulaşarak futbolcusunu teklif etti.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Vida konusunda "Vida'nın şartları ağır. Yumuşamadığı sürece bizimle olamazlar. Yılda 4 milyon, vergisiyle 5 milyon avro ve bunun karşılığı 400 milyon lira. Borcun yüzde 10'u. Vida'dan faydalandık. Neden 4 değil de 2 olmadı. 2 de olmayacak bir milyon olacak" ifadelerini kullanmıştı.