2017-08-27 09:04:49 | Son Güncelleme : 2022-02-16 11:40:42

Conor McGregor-Floyd Mayweather boks maçını kim kazandı | Mcgregor vs Mayweather nakavt oldu mu İZLE

Dünya boks tarihinin en önde gelen isimleri arasında yer alan Floyd Mayweather ve Conor McGregor karşı karşıya geldi. Peki Floyd Mayweather-Conor McGregor maçını kim kazandı, nakavt oldu mu? Conor McGregor-Floyd Mayweather maçını izleme ekranı burada.

Conor McGregor-Floyd Mayweather boks maçını kim kazandı | Mcgregor vs Mayweather nakavt oldu mu İZLE
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Günlerdir merakla beklenen Floyd Mayweather - Conor McGregor boks maçı sona erdi! Floyd Mayweather, Conor McGregor'ı 10. raundda teknik nakavtla mağlup etti ve 300 milyon dolarlık dev servete sahip oldu. Türkiye saati ile 07.15'te başlayan maçtan toplamda 600 milyon dolar (2,1 milyar lira) gelir bekleniyor. MMA'da dünyanın en iyisi olarak gösterilen Conor McGregor tüm zamanların en iyi boksörü olarak anılan Floyd Mayweather ile karşılaştı. Conor McGregor Floyd Mayweather maçının tüm detayları haberimizde...

TEKNİK NAKAVT İLE KAZANAN FLOYD MAYWEATHER OLDU!

10 Round süren Conor McGregor Floyd Mayweather maçında kazanan taraf teknik nakavt ile Floyd Mayweather oldu. Normal nakavt bir boksör yere yığıldığında ve 10 saniye içinde kendi başına yerden kalkamadığında gerçekleşir. Teknik nakavt ise hakemin artık bir boksörün maça devam edemeyeceğine karar vermesi ile gerçekleşir. Yani Conor McGregor yıkılmadı ama maçın McGregor durumuna bakarak artık maça devam edemeyecek durumda olduğuna karar verdi.

İZLEYENLERE İYİ BİR ŞOV SUNDUK!

Maçın ardından açıklama yapan Floyd Mayweather, rakibi Conor McGregor'ın düşündüğünden daha iyi olduğunu ama McGregor'ın MMA'da 25 dakika çok sıkı dövüşüp yorulduğunu ki bugün de böyle olduğunu belirtti. İzleyenlere iyi bir maç izletttiklerine inandığını söyleyen Mayweather bu maçın kendisi için kesinlikle son olduğunu belirtti.

Mayweather bu maç ile kariyerinde 50-0'lık istatistik yakaladı ve yenilmezliğini korudu.

CONOR MACGREGOR ÖNDE BAŞLADI

Tabii performansı en çok merak edilen isim Macgregor idi. Her ne kadar müthiş bir MMA'cı olsa da Macgregor daha önce hiç profesyonel olarak boks yapmamıştı. Macgregor karşılaşmaya hızlı başladı. Maçın başında net darbeler indirebildi ve ilk roundu kazanmayı başardı. Mayweather ise takip eden bir kaç roundda Macgregor'ın tarzına alıştı ve onu yormaya başladı. Ritmini ayarlayamayan Macgregor, 5. rounddan itibaren bariz şekilde yorgunluk belirtileri göstermeye başladı. 10. rounda gelindiğinde Macgregor'ın artık devam edemeyeceği belli oldu.

300 MİLYON DOLAR KAZANDI

Gecede Mayweather yaklaşık 300 milyon Dolar kazanırken, McGregor ise 100 Milyon doları servetine ekledi. Kariyeri boyuncu 26’sı nakavtla olmak üzere tüm maçlarını kazanan Mayweather her ne kadar 23 aydır emekli olsa da karşılaşmanın favorisi görülüyordu. Kafek dövüşü şampiyonu McGregor gençlik günlerinden bu yana boks ringine çıkmadı. Boks, güreş, judo gibi değişik dalların birleşiminden oluşan MMA yapan McGregor’un ringde ne yapacağı merak konusuydu.  Son 3 raunda girilirken ringte üstünlüğü ele geçiren Mayweather galibiyete uzandı. 10. rauntta rakibinin gardını düşürmeyi başaran Mayweather, rakibini teknik nakavt ile mağlup etmeyi başardı.
İlerleyen rauntlarda maçı domine eden Mayweather zafere ulaştı. 

Etiketler