2022-05-25 09:53:36 | Son Güncelleme : 2022-05-25 10:03:15

Torrent açtı ağzını yumdu gözünü: İlk günden hedef olduk, bunlar saçmalık

Fatih Terim’den boşalan teknik direktörlük koltuğuna getirilen Galatasaray’ın teknik direktörü Domenec Torrent adeta içini döktü. Geldiği ilk günden beri eleştirilere maruz kaldıklarını söyleyen Torrent, “Beni futbol acemisi gibi göstermeleri saçmalık. Ben bu insanlara ne yaptım diye kendime sordum. Guardiola ile 11 yıl çalışmış, 23 kupa kazanmış bir teknik adam ‘acemi’ diyorlar” ifadelerini kullandı.

Torrent açtı ağzını yumdu gözünü: İlk günden hedef olduk, bunlar saçmalık
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Süper Lig’de 2021-2022 sezonu sona erdi. Şampiyonluk ipini bordo mavili takım Trabzonspor göğüslerken ligde en büyük hayal kırıklıklarından birisi de Galatarasay. Fatih Terim ile yolları ayırdıktan sonra İspanyol teknik direktör Domenec Torrent’i takımın başına getiren sarı kırmızılı ekipte istenilen başarı sağlanamadı. Galatasaray ligi 13’üncü sırada bitirirken eleştirilerin odağında İspanyol hoca vardı.

TORRENT İÇİNİ DÖKTÜ

Ligin bitmesi ile birlikte hedef tahtasındaki isim olan Domenec Torrent açıklamalarda bulundu. Adeta içini döken Torrent, Galatasaraylıların kendilerini linç etmesini anlayamadığını söyledi. Panel Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Osman Tanburacı’ya konuşan İspanyol teknik adam “Hayatımda bir kere yan yana gelmediğim, futbol üstüne tek kelime fikir paylaşmadığım insanlar hakkımda ileri geri konuşuyorlar. O insanlar dünyanın en iyi teknik direktörü Guardiola ile 11 yıl çalışmış, 23 kupa kazanmış bir teknik adamı futbol acemisi gibi göstererek aslında beni değil Galatasaray’ı linç ediyorlar” dedi.

GERÇEKLERLE YÜZLEŞMELİ

“Türkiye’de 4 yıldıza sahip, UEFA Kupası’nın finalinde Arsenal, UEFA Süper Kupa’da Real Madrid’i yenerek şampiyon olmuş, farklı değerlere sahip bir kulüpteyim” diyen Torrent “Tabii ki Galatasaray’ın tarihine, eski hocalarına ve efsanelerine saygı duymalıyız. Ancak Galatasaray’ın gerçekleriyle de yüzleşmemiz lazım. Başkan o gerçekleri açıkladı, gelirimiz 50 milyon avrolardan 27 milyon avroya inmiş. Bu durumu ne kadar çabuk fark edersek geleceğe o kadar iyi hazırlanırız” ifadelerini kullandı.

DÜŞME HATTINDAYDIK

UEFA ve Süper Kupa’nın üzerinden 22 yıl geçtiğini belirten İspanyol hoca “Sadece armamız, geçmişimiz veya ismimizle bir şeyler kazanamayız, her gün daha iyisi için çalışmalıyız. Nitekim geldiğimde G.Saray düşme hattındaydı, stabil hâle getirdik ama ne acılar ve ne zorluklar yaşadığımızı biz biliyoruz. Daha ilk günden hedef olduk. Kendime, ‘Ben bu insanlara ne yaptım’ diye sordum. Yönetimin ibrasızlıkla karşılaşması iyi olmadı. Çünkü dışarıda ne olursa olsun, onun içeriye de etkisi oldu” değerlendirmesinde bulundu.

NASIL MOTİVE EDEYİM?

Seçim sürecinin hem takımın hem de kendilerinin motivasyonunu etkilediğini belirten Torrent “Başkan adaylarının bizimle çalışmak istemediklerini açıklamaları işimizi daha da zorlaştırdı. Biz adayların projelerine elbette saygı duyarız ancak o açıklamalardan sonra, 50 gün boyunca takımı motive etmeye çalıştık. Oyuncular haberleri takip ediyor ve sürekli teknik direktörleri için ‘Şöyle kötü, böyle kötü, gönderilecekler’ deniliyor. Böyle bir ortamda nasıl motive edeceksiniz oyuncuları?” çıkışını yaptı.

FLORYA TERK EDİLMİŞ GİBİYDİ

“Geldiğimizde bir haftaya sıkışmış üç maç vardı önümüzde. Bilgisayar programları yoktu, temizlik elemanları ve hijyenik bir ortam yoktu. Yerlerde eşyalar, ortada çıkarılıp bırakılmış kablolar vardı. Sanki Florya terkedilmiş gibiydi… Analiz departmanını sordum birine, o da bilmediğini kendisinin de muhtemelen gönderileceğini söyledi. Öyle de oldu. Biz gönderilirsek kurduğumuz sistemi tertemiz ve yerlerinde bırakacağız…”

TORRENT'TEN KISA KISA...

Guardiola bir dâhi

“Onunla 9 değil tam 11 yıl çalıştım. O gerçekten bir dâhi, dünyanın en iyi teknik direktörü. Tam 23 kupa kazandık. Benim de bu başarılarda katkım olduysa ne mutlu. Biz buraya kalmak için geldik, tatil için değil.”

Sabretmek lazım

“Başarı için sabır lazım. Ama burada kazanamıyorsanız dört ayda gönderilirsiniz. Vicente Del Bosque, Frank Rijkaard, Luis Aragones, Dirk Advocaat, Roberto Mancini… Ne var ki bu hocalar gönderilmiş. Gönderilirsem de gocunmam.”

Muslera en iyisi

“Galatasaray’ın yakın tarihi Muslera’dır. Burada 11 sezon geçirmiş, birçok iniş ve çıkışları görmüş, Pena’yı aldık ama Muslera dönünce onunla devam ettik. Çünkü bizim birinci kalecimiz Muslera’dır.”

Yunus büyük kazanç

“Galatasaray’a geldiğinizde Yunus Akgün ve Emre Akbaba elinizde olsaydı, çok iyi şeyler olurdu, ikisini de çok beğeniyorum. Benim oyun tarzıma mükemmel oturuyorlar. Yunus eminim çok başarılı olacak.”

Ben aktör müyüm?

“Oyuncular bana ‘Hoca’m burada taraftar, teknik direktörlerin hareketli olmasından hoşlanır” diyor. Ben de onlara ‘Kusura bakmayın, ben aktör değilim’ diyorum. Böyle bir alışkanlık yerleşmiş burada…”

ŞU AN KULÜPTE ÇOK BÜYÜK BELİRSİZLİK VAR

“Ben devam etmek istiyorum, sizi mahcup edeceğim diye meydan okuma bana kalmış bir durum değil” diyen Torrent “Yapacağım ilk şey seçilen başkanı tebrik etmek olacak. Sözleşmesi biten oyuncular var ne olacağını onlar da bilmiyor. Almak için konuştuklarımız vardı, ne olacak bilmiyoruz… Şu an belirsizlik var” sözlerini kullandı.