2022-05-09 22:34:15 | Son Güncelleme : 2022-05-09 23:44:00

Galatasaray'dan Fenerbahçe açıklaması: 28 şampiyonluk...

Son dakika spor haberi: Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluk ve 5. yıldız ile ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalara yönelik resmi internet sitesinden bir açıklama paylaştı ve "Galatasaray Spor Kulübü, bugün itibariyle müzesindeki 22 şampiyonluk kupasıyla ve dört yıldızı ile Türkiye’nin en çok Süper Lig Şampiyonluğu olan kulübüdür." ifadelerini kullandı. Fenerbahçe, Galatasaray'ın açıklamasına hemen cevap vererek televizyonda tartışma çağrısını yineledi.

Galatasaray'dan Fenerbahçe açıklaması: 28 şampiyonluk...
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluk ve 5. yıldız ile ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalara yönelik resmi internet sitesinden bir açıklama paylaştı ve "Galatasaray Spor Kulübü, bugün itibariyle müzesindeki 22 şampiyonluk kupasıyla ve dört yıldızı ile Türkiye’nin en çok Süper Lig Şampiyonluğu olan kulübüdür." ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE'DEN CEVAP GECİKMEDİ

Sarı lacivertlilerden Galatasaray'ın şampiyonluk sayısıyla ilgili yaptığı açıklamaya yönelik cevap geldi.

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada, daha önce paylaşılan, "İstediğiniz mecrada (isterseniz sizin kanalınızda) ister Başkan seviyesinde, ister yöneticiler seviyesinde katılımlarla bu konuyu tüm Türkiye önünde tartışmaya davet ediyoruz!" ifadeleri alıntılanarak "Davetimiz hala geçerlidir!" sözleri yer aldı.

Galatasaray'ın açıklaması şu şekilde: 

Değerli Kamuoyunun Dikkatine,

Son günlerde Süper Lig şampiyonlukları konusunda, hukuki temeli ve geçerliliği bulunmayan, gayriciddi iddiaların yeniden gündeme getirilme çabalarını dikkatle takip ediyoruz.

Bilindiği gibi, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde yapmış olduğu meşruiyeti bulunmayan 28 şampiyonluk konulu başvuruya karşı Galatasaray Spor Kulübü tarafından Türkiye Futbol Federasyonu’na 23 Mart 2021 tarihli dilekçemiz ile başvurulmuştu.

Devam eden süreçte, 21 Nisan 2021 tarihli ikinci dilekçemiz ile ilk başvurumuza ek beyan ve itirazlarımız da Türkiye Futbol Federasyonu’na iletilmişti.

Söz konusu dilekçelerimiz vasıtasıyla Fenerbahçe Spor Kulübü’nün hiçbir hukuki dayanağı olmayan iddialarına konu başvuru ile buna bağlı taleplerin neden reddedilmesi gerektiği Türkiye Futbol Federasyonu’na detaylıca izah edilmiştir.

Galatasaray Spor Kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sözde iddiasına ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu nezdindeki hukuki süreci son derece yakından takip etmektedir ve ilerleyen dönemlerde de takip etmeye devam edecektir.

Galatasaray Spor Kulübü, bugün itibariyle müzesindeki 22 şampiyonluk kupasıyla ve dört yıldızı ile Türkiye’nin en çok Süper Lig Şampiyonluğu olan kulübüdür.

Galatasaray Spor Kulübü

Etiketler