Tgrt Haber
12 Aralık 2023 00:20 - Güncelleme : 12 Aralık 2023 00:45

Halil Umut Meler'e yapılan saldırı Avrupa basınında: Utanç verici ve üzücü!

Trendyol Süper Lig'in 15. haftasında oynanan ve 1-1 sona eren MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor karşılaşmasının ardından hakem Halil Umut Meler'e yapılan skandal saldırı Avrupa basınında geniş yankı buldu.

Halil Umut Meler'e yapılan saldırı Avrupa basınında: Utanç verici ve üzücü!
Ankaragücü, Faruk Koca, Halil Umut Meler, Hakem, Saldırı, Yumruk

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının ardından karşılaşmanın hakemi Halil Umut Meler'e yumruklu saldırı gerçekleştirdi. Yumruklu saldırının ardından Meler'e başka kişiler tarafından yerde de tekmeler atıldı.

Avrupa basını Halil Umut Meler'e yapılan saldırıyı manşetlere taşıdı.

AS: "BAŞKAN SAHAYA İNDİ YUMRUK ATTI"

İspanya'nın önde gelen spor portalı AS, Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının ardından Halil Umut Meler'e yapılan saldıorıyı manşete taşıdı.

AS'ta yer alan haberde "Başkan sahaya indi ve hakeme yumruk attı." başlığı kullanılırken haberin detayında "Türkiye liginde, hakeme çok kızan Ankaragücü başkanı hakemin yanına gelip ona yumruklu saldırı gerçekleştirdi." ifadelerine yer verildi.

MARCA: "ALIŞILMADIK, UTANÇ VERİCİ VE ÜZÜCÜ"

İspanya'dan MARCA, Halil Umut Meler'e yapılan saldırıyı "Alışılmadık, utanç verici ve üzücü: Ankaragücü başkanı hakeme saldırmak için sahaya atladı" başlığını okuyucularına aktardı.

Haberde "Türk takımının başkanı Faruk Koca, takımının Rizespor ile oynadığı maçın 97. dakikasında aleyhine bir penaltıyı işaret ettiği için maçın sonunda sahaya atlayarak hakem Umut Meler'e saldırdı" denildi.

MUNDO DEPORTIVO: "SIRA DIŞI! ANKARAGÜCÜ BAŞKANI HAKEME YUMRUK ATTI"

İspanya'dan Mundo Deportivo, Ankaragücü-Rizespor maçının ardından Halil Umut Meler'e yapılan saldırı için "Sıra dışı: Ankaragücü başkanı hakeme yumruk attı!" başlığını kullandı.

Haberde "Türk takımının başkanı Faruk Koca, takımının Rizespor'a karşı oynadığı maçın sonunda hakeme saldırmak için sahaya indi." ifadelerine yer verildi.

Halil Umut Meler'e yapılan saldırı Avrupa basınında: Utanç verici ve üzücü!

DAILY MAIL: "UTANÇ VERİCİ SAHNELER!"

İngiltere'den Daily Mail, Halil Umut Meler'e yapılan saldırıyı manşete taşıdı.

"Ankaragücü başkanı Türkiye Süper Liginde Rizespor ile berabere kaldıktan sonra hakemin suratına yumruk attı, diğerleri de utanç verici sahnelerde hakemin kafasını tekmeledi" başlığı kullanılan haberin detayında şu ifadeler kullanıldı:

Türkiye Süper Lig ekiplerinden Ankaragücü'nün başkanı, takımının Rizespor ile berabere kaldığı maçın ardından sahaya girerek hakemin yüzüne yumruk attı.

Maçın bitiş düdüğünün ardından Halil Umut Meler, gözle görülür bir şekilde öfkeli olan Faruk Koca ile karşı karşıya geldi ve kameralara yansıyan görüntülerde hakeme yumruk attı.

Meler yere düştü ve ardından yüzünü korumaya çalışırken başka bir kişi tarafından tekmelendi. Uzaklaştırıldıktan sonra şişmiş bir gözle görüldü.

Halil Umut Meler'e yapılan saldırı Avrupa basınında: Utanç verici ve üzücü!

 A BOLA: "ANKARAGÜCÜ BAŞKANI HAKEME SALDIRDI"

Portekiz'den A Bola, "Maçın bitiş düdüğünün hemen ardından, Ankaragücü Başkanı Koca hakeme dönerek bir açıklama istedi. Görüntüler diyaloğa yeniden döndüğünde Faruk Koca'nın Halil Meler'e saldırdığı görülüyor." ifadelerine yer verdi.

SO FOOT: "GERGİN MAÇIN ARDINDAN BAŞKAN HAKEME SALDIRDI"

Fransız basınından So Foot, Halil Umut Meler'e yapılan saldırıyı "Ankaragücü başkanı gergin geçen Rizespor maçının ardından hakeme vurdu" başlığıyla okuyucularına aktardı.

Haberde şu ifadelere yer verildi:

Türkiye'de şaşırtıcı bir sahne. Ankaragücü ile Rizespor arasında oynanan, her iki tarafın da oyunda 10 kişi kaldığı ve konuk ekibin son anlarda eşitliği sağladığı gergin maçın ardından, Ankaragücü Başkanı Faruk Koca bitiş düdüğüyle birlikte sahaya inerek orta hakem Halil Umut Meler'e yumruk attı. Düzenli olarak Avrupa kupası maçlarını yöneten 37 yaşındaki hakem, Ankaragücü yetkililerinden oluşan kalabalığın ortasında yere yığıldı.

Halil Umut Meler'e yapılan saldırı Avrupa basınında: Utanç verici ve üzücü!

FOOT MERCATO: "ANKARAGÜCÜ BAŞKANI MELER'E VURDU"

Fransa'dan Foot Mercato, Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının ardından Halil Umut Meler'e yapılan saldırıyı manşete taşıdı. Haberde "Ankara'daki maç çalkantılı bitti. Türkiye'nin başkentinde MKE Ankaragücü, geç gelen golün ardından Rizespor'la berabere kaldı. Bu, affedilmezlikle sonuçlanan acımasız bir sonuçtu. Başkent kulübünün başkanı Faruk Koca, 50. dakikada bir oyuncusunun oyundan atılmasının ardından Halil Umut Meler'in hakem kararlarına çok kızdı. Öfkeden deliye dönmüş bir halde maçın sonunda hakeme doğru koştu. Birkaç çalışanı tarafından engellenmesine rağmen Koca hakeme doğru ilerledi ve ona yumruk atarak yere düşürdü." denildi.

Halil Umut Meler'e yapılan saldırı Avrupa basınında: Utanç verici ve üzücü!

Kaynak: Skorer
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...