Tgrt Haber
09 Şubat 2024 13:43 - Güncelleme : 09 Şubat 2024 14:26

Hamit Altıntop'tan Semih Kılıçsoy sözleri: "Her zaman radarımızdaydı"

Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, 2024-2025 UEFA Uluslar B Ligi kura çekimi sonrası açıklamalarda bulundu. Altıntop, Beşiktaş'ın yükselen genç yıldızı Semih Kılıçsoy'u sürekli izlediklerini söyledi.

Editör: Emre Topaloğlu / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Hamit Altıntop'tan Semih Kılıçsoy sözleri: "Her zaman radarımızdaydı"
TFF, Beşiktaş, Hamit Altıntop, Semih Kılıçsoy

A Milli Takımımız, 2024-2025 UEFA Uluslar B Ligi 4. Grup'ta Galler, İzlanda ve Karadağ ile eşleşti.

Kura çekimini Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Başkan Vekili Mustafa Eröğüt ve Millî Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop da yerinde takip etti.

A Milli Takım'ın son 3 yıldaki gidişatı ve sistemine dair konuşan Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, "Hayırlı olsun, güzel bir kura. Bildiğiniz gibi C Grubu'ndan B Grubu'na çıkma hakkı kazandık. Şimdiki hedefimiz de özellikle bu kuradan sonra A Grubu'na çıkmak ve Türkiye'mizi en iyi şekilde temsil etmek. 3 yıldır A Milli Takım sorumlusuyum. Son 3 yılı analiz ettiğimizde iyi bir gidişatımız var. Sadece sonuç olarak değil, oyuncu grubunun yaş ortalaması düştü, oyun güzelleşti. Bu sistemde devam etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Gruptaki rakiplerle alakalı yorumlarını da yapan Altıntop, "Bildiğiniz gibi tarihimizde İzlanda'da çok iyi sonuçlar almadık. Galler'e karşı da dönem dönem zorlandığımız oldu. Ama ben inanıyorum ki bu olumlu süreci, olumlu gelişimi yansıtmaya devam edeceğiz. Takımımızın ve oyuncularımızın dominant oyunlarını sürdürmek istiyoruz" şeklinde diye konuştu.

Hamit Altıntop'tan Semih Kılıçsoy sözleri: - 1. Resim

"SEMİH KILIÇSOY HER ZAMAN RADARIMIZDAYDI"

Milli takımın havuzunda birçok genç futbolcu olduğunu ve bu futbolcuların takipleri altında olduğunu belirten Hamit Altıntop, Semih Kılıçsoy'un da bu oyunculardan biri olduğunu söyleyerek, "Benim 5. yılım görevimde. İlk yıldan itibaren Genç Milli Takımlardan sorumluyum. 3 yıldır da A Milli Takım'dan da sorumluyum. Aslında Semih Kılıçsoy bir sürpriz değil, Semih'le biz aylardır, yıllardır beraberiz. Saha içerisinde takip ediyoruz, yakından ilgileniyoruz. Hocalarımız çok özveriyle çalışıyor. Semih'in Beşiktaş'ta süre alması ister istemez biraz daha göz önüne gelmesini sağladı. Ama her zaman radarımızda, her zaman potansiyeline inandığımız bir oyuncuydu. Tabii ki kadromuzu güçlendirmesi, rekabeti artırması bizler için çok gurur verici" dedi.

"TARİHİMİZDEKİ EN İYİ MİLLİ TAKIMI OLUŞTURABİLİRİZ"

Başarılı olmak için çok çalışmaları gerektiğinin de altını çizen Altıntop, "Bizim hayallerimiz büyük ama hayallerin içini de doldurmak lazım. Bu nedir; çok çalışmak lazım, beraber çalışmak lazım. Biliyorsunuz futbolda 3 tane sonuç var. Bu sonuçlardan biri yenilmek, biri berabere kalmak, diğeri de kazanmak. Ben bunu öncesinde söylemiştim. Yan yana oynamak var, beraber oynamak ve birbiriniz için oynamak var. Bizim hedefimiz yönetici olarak veya teknik ekibi destekleyerek birbirimiz için sahaya çıkmak. Bunu başarabilirsek, kardeşlerimiz de iyi performans gösterirse, kendilerine inanırlarsa inanıyorum ki çok güzel sonuçlar elde edebiliriz. Bildiğiniz gibi EURO 2032 ülkemizde olacak. Bu kardeşlerimizle beraber oraya çok güçlü, çok büyük hedefler koyarak ilerleyebiliriz ve Türkiye'mizin tarihindeki en iyi Millî Takım'ı oluşturabiliriz" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...