Tgrt Haber
21 Şubat 2024 16:23 - Güncelleme : 21 Şubat 2024 16:28

Şenol Güneş için sürpriz iddia: 15 yıl aradan sonra geri dönüyor!

Alman teknik adam Jurgen Klinsmann ile yollarını ayıran Güney Kore Milli Takımı'nın teknik direktör adayları arasında Şenol Güneş'in ismi de geçiyor. Güneş'in yardımcısı Şeref Çiçek, teklif gelmesi halinde tecrübeli teknik adamın olumlu yanıt vereceğini söyledi.

Editör: Emre Topaloğlu / Kaynak: NTV Spor
Şenol Güneş için sürpriz iddia: 15 yıl aradan sonra geri dönüyor!
,Şenol Güneş,Güney Kore

Güney Kore Milli Takımı'nda Jurgen Klinsmann ile yolların ayrılmasının ardından yeni teknik direktör için çalışmalar başladı.

Beşiktaş ile vedalaştıktan sonra herhangi bir takım çalıştırmayan Şenol Güneş'in adı Güney Kore Milli Takımı'nın teknik direktörlüğü için geçiyor.

"ŞENOL GÜNEŞ TEKLİF GELİRSE KABUL EDECEK"

Kore televizyonu KBS'in haberine göre; Şenol Güneş, Güney Kore Milli Takımı teknik direktörlüğüyle ilgileniyor.

Yaklaşık 20 yıldır Şenol Güneş'in yardımcı antrenörü olan Şeref Çiçek KBS'e yaptığı açıklamada, "Kore Futbol Federasyonu, Şenol Güneş'e teknik direktörlük teklif ederse kabul edecek" ifadelerini kullandı.

KORECE ÖĞRENİYOR

Çiçek, tecrübeli teknik adamın şu anda Korece öğrenmeye odaklandığını belirtti.

Güney Kore'de düzenlenen 2002 Dünya Kupası'nda A Milli Takım'ın başında dünya üçüncüsü olan Şenol Güneş, 2007-2009 yılları arasında Güney Kore'nin FC Seul takımını çalıştırmıştı.

Şenol Güneş için sürpriz iddia: 15 yıl aradan sonra geri dönüyor! - 1. Resim

KORE'DE İLK HEDEF YERLİ

Haberde ayrıca, Milli Takım Güçlendirme Komitesi Başkanı Jeong Hae-seong'un takımın başına yerli bir teknik adam getirmek istediği kaydedildi.

Başkan Jeong Hae-seong yaptığı açıklamada "Tüm olasılıkları açık bıraktık ancak Mart ayında Dünya Kupası Elemeleri'nde oynayacağımız iki maça hazırlık yapan oyuncuların belirlenmesi de dahil olmak üzere mevcut durum göz önüne alındığında, yerli antrenörlere daha fazla ağırlık verilmesi gerektiği yönünde bir görüş var." ifadelerini kullandı.

Milli Takım Güçlendirme Komitesi'nin, teknik direktör adaylarını belirlemek ve seçim sürecini hızlandırmak amacıyla cumartesi günü ikinci bir toplantı yapmayı planladığı belirtildi.

Kaynak: NTV Spor
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...