2021-10-19 18:23:38

Sergen Yalçın: “4-1’lik skor gerçekçi değildi”

Sporting Lizbon karşısında 4-1 mağlup olan Beşiktaş’ta Teknik Direktör Sergen Yalçın, karşılaşmanın ardından konuştu. Takımın oyunundan ve mücadelesinden memnun olduğunu söyleyen Yalçın, 4-1’lik skor bu maç için gerçekçi değildi” dedi.

Sergen Yalçın: “4-1’lik skor gerçekçi değildi”
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu 3. maçında Portekiz ekibi Sporting Lizbon’a sahasında 4-1 mağlup olan Beşiktaş’ta Teknik Direktör Sergen Yalçın maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Skordan dolayı üzgün olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Sergen Yalçın, “Oyundan dolayı üzüntüm yok, skordan dolayı üzüntülüyüm. 4-1’lik bir oyun olmadı, takım iyi mücadele etti. Ofansif oyunda oyuncular gayretliydi. Pozisyonlar yakaladık ama böyle bir kulvarda, ilk yarıda 3 kornerden 3 gol yedik. Bu durum bence gecenin en üzücü yanıydı. Yaptığımız işte her türlü durum karşımıza çıkabiliyor. Oynadığımız kulvar zorlu bir kulvar. Burada mücadele etmek kolay değil, yapılan hataların cezası kesilebiliyor. Bundan önceki mücadelelerde de bunu yaşadık. Ama oyundan ve takımın mücadelesinden memnunum. Ancak dediğim gibi biraz yorumlamakta zorlanıyorum. 4-1 adil bir sonuç değil ama yapacak bir şey yok. Çok çabuk şekilde önümüzdeki mücadeleye odaklanmamız gerekiyor. Bu maça takılıp kalamayız“ diye konuştu.

“SONUÇLANDIRMADA PROBLEM YAŞADIK”

Basit goller yediklerini ifade ederek sözlerini sürdüren Sergen Yalçın, “Bu basit golleri bu seviyede yemek oyuncuların psikolojisini bozuyor. 3-1’den sonra yine iyi mücadele ettik. Son 10 dakikayı çok dikkate almamak gerekiyor. Kornerlerde o topun oradan geriye sekmemesi gerekiyordu. Batshuayi ve Larin gibi uzun oyuncuları koyuyoruz oraya ama bu bir hata değil bana göre. Futbolda hata olmasa zaten maçlar 0-0 biter. Daha önce böyle goller yemedik biz. Bu yenilen golleri ben şanssızlığa bağlıyorum. Bu kadar iyi oynarken, oyuncularımız rakibi kendi alanına kapatmışken, doğru baskı yapmışken sonuçlandırmada problem yaşadık. Bir kornerde adam kendi kalesine atıyordu ama kalecinin kafasına çarpıp çıkan bir top oldu, bu top 100 senede bir olur, o da bize denk geldi. Herhangi bir bahane üretmeme ihtiyacım yok ama bu tür skorlar maalesef olabiliyor. 4-1 bence oyuna bakıldığında gerçek bir skor değil” diye konuştu.

“ADANA DEMİRSPOR MAÇINDA YEDİĞİMİZ ZATEN FAULDÜ”

Korner atışlarında belli eşleşmeler olduğunu ifade eden Sergen Yalçın, “Kornerde golü yedik. Kornerde belli eşleşmeler var ve takımımızın aldığı belli eşleşmeler var. Bu sezon kornerden yediğimiz gol hatırlamıyorum ben. Adana Demirspor maçında yediğimiz bir gol var ama o fauldü zaten. Amerikan futbolunda veriliyor o goller. Ben takımın oynadığı oyundan ve oyuncuların mücadelesinden çok memnunum. Her maçta böyle goller olursa, her maçta en az 5-6 gol olur. Olabilir, futboldur bu ve kazanmak kadar kaybetmek de var. Çok çabuk şekilde lige dönüp devam etmemiz gerekiyor. Şampiyonlar Ligi’nde 3 maçta puan alamadık ama bundan sonra çok fazla şansımız olmadığını düşünüyorum. Bundan sonra Avrupa Ligi şansımız olacak. Bunu kovalayacağız artık” dedi. Son olarak taraftarın maç sonunda bazı oyuncuları protesto etmesi hakkında konuşan Yalçın, “Taraftarımız bizim için çok değerli. Biz onların desteğini hissetmek istiyoruz. Hepimiz onların desteğini hissetmeliyiz. Zaman zaman skorlara göre bu tür protestolar olabiliyor. Bunlar işin doğasında olan şeyler. Biz takım olarak bundan sonraki mücadelelerde çıkıp daha iyisini oynarız ve kazanarak taraftarımızı mutlu etmeye çalışırız” diyerek sözlerini tamamladı.

RUBEN AMORİM: “SKOR 4-1 OLUNCA GALİBİYETTEN EMİN OLDUM”

Beşiktaş deplasmanında 4-1 kazanan Sporting Lizbon’da Teknik Direktör Ruben Amorim maçın ardından konuştu. Beşiktaş karşısında 3-1’in bile kendileri için net bir skor olmadığını söyleyen Amorim, “Beşiktaş son dakikada 1 gol bulsa, durumu değiştirebilirdi. Skor 4-1 olunca galibiyetten emin oldum” diye konuştu.

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu 3. maçında Beşiktaş deplasmanında 4-1 kazanan Sporting Lizbon’da Teknik Direktör Ruben Amorim, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu. Karşılaşmanın zor geçeceğini bildiklerini ve maçın da zor olduğunu söyleyen Amorim, “Zor olacağını biliyorduk ki çok da zor oldu. İlk 15 dakika topu bize vermediler ve çok güçlü başladılar. Ama Coates’in golüyle dinamikler değişti. Ajax maçında da bu şekilde olmuştu, Ajax’ın golünden sonra dinamikler değişmişti. Bu golden sonra defans yönünden iyiydik. Dortmund maçında yaptığımız hataları düzelttik. İlk yarının sonunda 3-2 oldu ancak bu gol iptal edildi. İptal edilen gol önemliydi bizim için. Sonrasında da istediğimiz galibiyeti aldık” diye konuştu.

“3-1 BİLE GARANTİ SONUÇ DEĞİLDİ”

Beşiktaş’ın kendilerine göre oldukça kaliteli bir ekip olduğunu söyleyen Ruben Amorim, “Bizim tecrübe eksiğimiz var. Skor 3-1’ken 90. dakikada ikinci golü bulsalar bile geri dönüş yapabilirlerdi. Skor 4-1 olduktan sonra galibiyetten emin oldum. Penaltı konusunda da, penaltıyı atacak ismi takıma bıraktım ve böyle bir karar verdiler” dedi. Oyuncularının kalitesiyle maçı kazandıklarını söyleyen Amorim, “2 golü aynı şekilde attık, diğer golü de aynı pozisyonda penaltı olarak kazandık. Bir şey 1 kez oluyorsa şanstır ama 2 kez oluyorsa, iyi çalışmanın sonucudur. İyi çalıştık ve karşılığını aldık. Oyuncular hangi bölgede rahat oynayacaksa bu şekilde oynatmaya çalışıyoruz. 2 pasta rakibin hücum alanına gitmeye çalıştık. 1 hafta boyunca çalıştığımızın karşılığını aldığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Son olarak takımın istikrarlı yapısı hakkındaki soruyu yanıtlayan Amorim, “Bu sisteme zamanla iyi çalıştık. Ben de futbolculuktan geldiğim için bu sistemi oturtmak için zamana ihtiyacım vardı. Şu anda 3’lü defans oynuyoruz ama sistemde bir parça değiştirdiğimiz zaman, sistem yine yerine geliyor. Bu sistem üzerine iyi çalıştık” diyerek sözlerini tamamladı.

JOSEF DE SOUZA: “ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE MAÇLAR DETAYLARDA BELLİ OLUYOR”

Beşiktaş’ın Brezilyalı oyuncusu Josef de Souza, Sporting Lizbon maçının ardından konuştu. Şampiyonlar Ligi’nde maçların detaylarda belli olduğunu söyleyen Josef, “Kornerden yediğimiz 3 gol belirleyici detay oldu” diye konuştu.

Sporting Lizbon’a sahasında 4-1 mağlup olan Beşiktaş’ta Brezilyalı orta saha oyuncusu Josef de Souza, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu. Şampiyonlar Ligi’nin farklı bir alan olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Josef, “Şampiyonlar Ligi oldukça farklı bir alan. Maçlar detaylarda belli oluyor. Kornerden ilk yarıda 3 gol yemek oldukça önemli bir detay. Detayları çıkarınca durum farklı oluyor. Bu detay da mağlubiyete neden oldu” dedi.

Beşiktaş’ın daima atak oynayan bir takım olduğunu söyleyen Josef, “Beşiktaş daima atak oynaması gereken bir takım. Geride kalmak benim için sorun teşkil etmiyor. Şu anda zor bir süreçten geçiyoruz ama taraftarların takıma inanmasını istiyoruz. Geçen sene de zor bir dönemden geçmiştik ama sonrasında şampiyon olduk. Taraftarlar tekrar takıma inansınlar” açıklamasında bulundu.

Etiketler