Tgrt Haber
01 Nisan 2024 17:09 - Güncelleme : 01 Nisan 2024 17:32

Son dakika! Trabzonspor'dan PFDK sevklerine sert tepki!

Son dakika haberi... Trabzonspor, Fenerbahçe maçında yaşanan olayların ardından yapılan PFDK sevkleri sonrasında Mehmet Büyükekşi ve TFF kurullarını istifaya davet eden sert bir açıklama yaptı.

Editör: Emre Topaloğlu / Kaynak: TGRT Haber
Son dakika! Trabzonspor'dan PFDK sevklerine sert tepki!

Trabzonspor, olaylı Fenerbahçe maçının ardından yapılan PFDK sevkleri sonrasında Mehmet Büyükekşi ve TFF kurullarını istifaya davet etti.

Trabzonspor'dan yapılan açıklama şu şekilde:

"Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevkler; korkunun, baskı altında ezilmelerin, utanma duygusunun ortadan kalktığının ispatı, ahlaksızlığın da zirvesidir.

"SALDIRI GÖRMEZDEN  GELİNDİ!"

Fenerbahçeli iki futbolcu Osayi Samuel ve Jayden Oosterwolde’nin milyonlarca insanın gözü önünde taraftarlarımıza yönelik ‘saldırısını’ sanki hiç yaşanmamış gibi görmezden gelen TFF; söz konusu oyuncuları bu eylemden değil de ‘kavgaya karışmak’ suçundan PFDK’ya sevk ederek daha az ceza almalarını sağlamıştır.

"TFF, FUTBOLCUNUN ŞİDDETE BAŞVURMASINI MEŞRU KILMIŞTIR"

TFF başka bir kanunsuzluğun altına da imza atarak taraftarımıza tekme atan Mert Müldür ve Michy Batshuayi’yi sevk etmeye gerek olmadığına karar verip, profesyonel bir oyuncunun saha içinde şiddete başvurmasını, Türkiye’de meşru kılmış ve hatta özendirmiştir.

"MEHMET BÜYÜKEKŞİ'NİN GÖREVİNİ BIRAKMASINI TALEP EDİYORUZ"

Türk futbolunun yeniden hak ettiği saygınlığa, adil ve dürüst rekabet ortamına geri dönmeye, dünya nezdinde kaybettiği itibarını geri kazanmaya acilen ihtiyacı vardır. Kulübümüz bu korkak, iradesiz ve aldığı kararlarla Türk futbolunun geleceğini dönüşü olmayan bir noktaya taşımakta olan taraflı yapının devam etmesine razı değildir.

Başta Mehmet Büyükekşi olmak üzere kanun ve kural tanımayan bu yapının bugünden tezi yok görevi bırakmasını talep ediyoruz."

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...