Tgrt Haber
28 Şubat 2024 10:34 - Güncelleme : 28 Şubat 2024 10:36

Son dakika! VAR skandalı istifa getirdi! TFF resmen duyurdu

Son dakika haberi... TFF, VAR'dan sorumlu MHK Başkan Vekili Tolga Özkalfa'nın görevinden istifa ettiğini ve yerine Cem Satman'ın getirildiğini açıkladı.

Editör: Emre Topaloğlu / Kaynak: TGRT Haber
Son dakika! VAR skandalı istifa getirdi! TFF resmen duyurdu
TFF,MHK,VAR,,Tolga Özkalfa

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), VAR'dan sorumlu MHK Başkan Vekili Tolga Özkalfa'nın görevinden istifa ettiğini açıkladı. Özkalfa'nın yerine göreve Cem Satman getirildi.

TFF'den yapılan açıklamada, görevinden istifa eden Tolga Özkalfa'ya hizmetlerinden dolayı teşekkür edilerek, "Görevinden istifa eden Tolga Özkalfa yerine VAR'dan sorumlu MHK üyeliği görevine Cem Satman getirilmiştir. Cem Satman'a yeni görevinde başarılar diliyoruz." diye konuştu.

VAR PROSEDÜRÜNÜN UYGULANIŞI ELEŞTİRİLERE NEDEN OLMUŞTU

Süper Lig'de geçtiğimiz haftanın VAR kayıtlarının açıklanmasının ardından zirve yarışında oynanan maçlardaki tartışmalı kararlarda devreye giren VAR hakemleri sert eleştiriler almıştı.

Futbol kamuoyu VAR prosedürünün doğru şekilde uygulanmadığı yönünde TFF'ye yüklenmişti.

CEM SATMAN KİMDİR?

1976 yılında Ankara'da doğan Cem Satman, Ankara Demirspor altyapısında futbol oynamıştır. Ankara Üniversitesi'nde Beden Eğitimi ve Spor Lisans, yine Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nde Eğitim Psikolojisi alanında Yüksek Lisans ve Doktora, İngiltere'de de dil eğitimi, öğrenimi görmüştür.

14 yıldır Beden Eğitimi Öğretmenliği yapan Dr. Cem Satman, Süper Lig ve FIFA Yardımcı Hakemliği görevleri yapmıştır. Futbol hakemliği, eğitim ve eğitim psikolojisi alanlarında çevirilerini ve yazarlığını yaptığı eserleri ve bilimsel makaleleri olan Dr. Cem Satman, TFF bünyesinde de görev yapan UEFA Fitness Direktörü Werner Helsen'in fitness ekibinde de yer almaktadır. Satman evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...