Tgrt Haber
25 Şubat 2024 20:23 - Güncelleme : 25 Şubat 2024 20:26

Süper ligde görülen kartlar kupada geçerli mi? Kırmızı kart, sarı cezası kupada geçerli mi?

Süper ligde görülen kartlar kupada geçerli mi? Kırmızı kart, sarı cezası kupada geçerli mi? Futbolcuların lig maçlarında aldığı kart cezaları, Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmalarını nasıl etkiliyor? İşte, sarı ve kırmızı kart cezalarının kupa mücadelelerine etkisi...

Editör: Selçuk Hoş / Kaynak: TGRT Haber
Süper ligde görülen kartlar kupada geçerli mi? Kırmızı kart, sarı cezası kupada geçerli mi?
,kırmızı kart,

Futbolcuların lig maçlarında aldığı kart cezaları, Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmalarını nasıl etkiliyor? İşte, sarı ve kırmızı kart cezalarının kupa mücadelelerine etkisi...

SÜPER LİG'DE KURALLARA GÖRE CEZALAR

Süper Lig'de futbolcular, 4 sarı karta ulaştıklarında 1 maç ceza alırlar. Bu ceza, lig maçlarında geçerli olur ve oyuncu bir sonraki müsabakada forma giyemez.

SARI KART CEZASI KUPADA GEÇERLİ Mİ?

Sarı kart cezalısı olan futbolcuların cezaları, yalnızca Süper Lig maçlarında çekilir. Ziraat Türkiye Kupası'ndaki karşılaşmalarda sarı kart cezası uygulanmaz.

KIRMIZI KART CEZASI KUPADA GEÇERLİ Mİ?

Lig maçlarında kırmızı kart gören oyuncuların cezaları, Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmalarını da etkiler. Bir futbolcu, ligde gördüğü kırmızı kart cezasını kupa maçlarında çeker.

SÜPER KUPA'DA GÖRÜLEN KIRMIZI KART CEZASI

Süper Kupa müsabakasında kırmızı kart gören bir oyuncu, cezasını bir sonraki resmi müsabakada, yani genellikle Süper Lig maçlarında çeker. İki sarı karttan atılan bir futbolcu 1 Süper Lig maçında ceza alırken, doğrudan kırmızı kart gören oyuncu 2 maç ceza alır. Bazı durumlarda, disiplin kurulları tarafından cezalar uzatılabilir.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...