Tgrt Haber
11 Şubat 2024 13:36 - Güncelleme : 11 Şubat 2024 13:37

TFF'den Süper Kupa kararı! Riyad'daki derbi iptal olmuştu

Suudi Arabistan'da son anda iptal edilen Süper Kupa için ödenen paranın Fenerbahçe ve Galatasaray'dan alacaklarından kesileceği ileri sürüldü.

Editör: Suat Vilgen / Kaynak: Sabah gazetesi
TFF'den Süper Kupa kararı! Riyad'daki derbi iptal olmuştu
Süper Kupa, Fenerbahçe, Galatasaray, Derbi

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), Suudi Arabistan'dan oynanması gerekirken anlaşmazlık nedeniyle son anda iptal edilen Süper Kupa finali için flaş bir karara imza attı. İddiaya göre Federasyon, maçın iptali sonrası Arap yetkililerin talep ettiği tazminatı, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın alacaklarından kesecek.

İKİ KULÜP DE ONAY VERDİ

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 29 Aralık'ta Riyad'da oynanması gereken ancak yaşanan sorunlar nedeniyle ertelenen Süper Kupa maçı için iki kulübe ödenen 4 milyon dolar (yaklaşık 123 milyon TL), Federasyon tarafından kulüplerin alacaklarından kesilecek. Para, Suudi Arabistan'a iade edilecek.

TFF'den Süper Kupa kararı! Riyad'daki derbi iptal olmuştu - 1. Resim

SÜPER KUPA FİNALİ NE ZAMAN OYNANACAK?

Galatasaray hem de Fenerbahçe, TFF'nin bu önerisini kabul ederken, Süper Kupa finalinin ne zaman oynanacağına yönelik belirsizlik de sürüyor. Federasyon maçın en geç mart ayında oynanmasını istiyor. Buna karşın iki kulüp bu tarihe henüz net bir yanıt vermedi. Ancak maçın tarihi ile ilgili kararın kısa süre içinde netleşmesi bekleniyor.

 

 

Kaynak: Sabah gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...