Tgrt Haber

Alman vatandaştan Erdoğan'a övgü dolu sözler

Alman sosyal medya kullanıcısı paylaştığı videoyla gündem oldu. Alman Şansolyesi Olaf Scholz'e Erdoğan'ı örenek verdi.

21-11-2023 13:47 | Güncelleme : 21-11-2023 14:19

Alman sosyal medya kullanıcısının Cumhurbaşkanı Erdopan'ı övdüğü videosu gündem oldu. 

Filistin'in arkasında durduğu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a övgüler yağdıran kullanıcı, Alman Şansolyesi Olaf Scholz'a Erdoğan'ı örnek alması gerektiğini söyledi. 

"ERDOĞAN'I ÖRNEK ALABİLİRSİN"

 Alman kullanıcı, “Bir başkan nasıl olur ondan öğrenebilirsin.” ifadeleriyle Olaf Scholz'a yüklendi. 

Erdoğan'ın oldukça saygın biri olduğunu dile getiren kişi, “Başkalarının seni hayal kırıklığına uğratmasına izin vermezsin. Görüyor musunuz Türkiye'nin başkanını? Mükemmel!” ifadeleriyle övgülerde bulundu.

10 UÇAK DOLUSU YARDIM 

Türkiye’den bugüne kadar 230 tonu aşan 10 uçak dolusu yardım malzemesi Gazze’ye ulaştırmak üzere Mısır'daki El-Ariş Havalimanı'na sevk edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) başta olmak üzere katıldığı her uluslararası toplantıda İsrail’in savaş ve insanlık suçu işlediğini yineleyerek kınamadan çok daha fazlasının yapılması gerektiğini yüksek sesle dile getirdi.
Öte yandan, Türkiye’nin birçok kurumu Gazze’ye yardım ulaştırmak için hızla çalışmalarını sürdürüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kanserli çocuklar için İsrailli mevkidaşı Uriel Menachem Buso ile temasa geçti.

Gazze’de birçok hastanenin yanı sıra kanserli hastalarının tedavi gördüğü tek hastane olan Türkiye Filistin Dostluk Hastanesi'nin artık işlevini kaybettiğini belirterek, kanserli çocukların Türkiye’de tedavi edilmek üzere Mısır’a ulaştırılması gerektiğini aktardı.

Bakan Koca, yakın zamanda çocuklar başta olmak üzere hastaların Mısır’a ambulanslarla taşınması ve oradan uçak ambulanslarla Türkiye’ye getirilmesi konusunda açıklama yaptı. 

Kaynak : TGRT Haber
Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.