TGRT Video Haber

Basın toplantısında neşeli anlar: Çavuşoğlu, Avusturyalı mevkidaşını kahkahaya boğdu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun Türkiye ile Ermenistan arasındaki normalleşme sürecine ilişkin açıklama yaptığı sırada Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg, araya girerek bir şey söylemek istedi. Bakan Çavuşoğlu, Avusturyalı mevkidaşının isteğini esprili bir cevap vererek kabul edince toplantı salonu kahkahalara boğuldu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg ve İçişleri Bakanı Gerhard Karner ile ortak basın toplantısı düzenledi.

AVUSTURYALI MEVKİDAŞINI KAHKAHAYA BOĞDU

Toplantıda Bakan Çavuşoğlu’nun Türkiye ile Ermenistan arasındaki normalleşme sürecine dair atılan adımlarla ilgili konuşma yaptığı sırada Avusturyalı mevkidaşı Schallenberg, “Bir şey söyleyebilir miyim?” diyerek araya girdi. Schallenberg’in isteğine Çavuşoğlu’nun esprili bir şekilde karşılık vererek “Lütfen, eğer olumlu bir şey ise tabii ki” demesi neşeli anlara sahne oldu. Çavuşoğlu’nun esprili cevabına “Kesinlikle” cevabını vererek kahkahaya boğulan Schallenberg “Birbirimizle her zaman şakalaşırız ” dedi.