TGRT Video Haber

Hem mala hem cana geldi! Yangını söndürmek isteyen esnaf alevlerin arasında kaldı

Tekirdağ’da sebze ambarındaki benzinin alev alması sonucu plastik kasalar tutuştu. Yangını kendi çabalarıyla söndürmek isteyen manav alevlerin arasında kaldı. İtfaiye ekibinin müdahalesiyle yangın söndürülürken manav ise tedavi altına alındı.

Tekirdağ Çorlu’da benzinin alev almasıyla bir sebze ambarında yangın çıktı. Kısa sürede plastik kasalara sıçrayarak büyüyen yangına müdahale etmek isteyen manav, vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı.

Şeyh Sinan Mahallesi Çağrı Sokak’ta bulunan bir apartmanın ambarında meydana gelen olayda, manav esnafı Ercan Ertaş’a ait sebze kasalarının bulunduğu depoda, alev alan benzin yangına neden oldu. Polis tarafından çevrede güvenlik önlemi alındı.

ALEVLERİN ARASINDA KALDI

Yangını fark eden Ertaş, kendi imkanlarıyla yangına müdahale etmeye çalışsa da başarılı olamadı. Alevlerin arasında kalan ve vücudu yanan Ertaş, can havliyle kendisini dışarı attı. Ambar alev alev yanarken, vücudunda yanıklar oluşan Ercan Ertaş ise, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrası Çorlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ertaş, buradan da tedavisi için İstanbul’daki bir hastaneye sevk edildi.

DEPODA VE ÜSTÜNDEKİ EVDE MADDİ HASAR

Yangın, kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından facia yaşanmadan söndürüldü. Yangında depo ve 1. kattaki evde maddi hasar meydana gelirken, evin içinde mahsur kalan kedi de itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Bina sakinleri de itfaiye ekipleri tarafından binadan tahliye edildi.

Kriminal İnceleme ekibi de yangınla ilgili olay yerinde araştırma yaptı.