TGRT Video Haber

Hem suçlu hem güçlü! Alkollü ve ehliyetsiz sürücüden basın mensuplarına tehdit

İstanbul’da ekiplerin gerçekleştirdiği trafik denetim noktaları yine ilginç anlara sahne oldu. Abartı egzoz ve modifiyeli araçlara yönelik denetimde, alkollü ve ehliyetsiz bir sürücü basın mensuplarını tehdit ederken bir diğer sürücü ise ceza alacağını anlayınca ehliyetini alıp kaçmak istedi.

İstanbul’da trafik polisi ekiplerince, abartı egzoz ve modifiyeli araçlara yönelik denetim gerçekleştirildi. Şüphelendikleri araçları durdurun ekipler otomobil ve motosikletleri kontrol ederken denetimde ilginç görüntüler de ortaya çıktı. Alkollü ve ehliyetsiz olarak yakalanan bir kişi basın mensuplarını tehdit ederken ceza yediğini anlayan bir başkası ise ehliyetini alarak kaçmak istedi, polis kaçan kişinin kolundan tutarak işlem yaptı.

“BEN SANA NE KÜFÜRLER EDECEĞİM”

Gerçekleştirilen denetimde polis ekiplerinden kaçmaya çalışan bir sürücü yakalandı. Yakalanan sürücü kendisini görüntüleyen basın mensuplarını tehdit etti. Denetimi görüntüleyen basın mensuplarına hakaret eden kişi, “ben sana ne küfürler edeceğim” şeklinde hakaretler savurdu. Alkollü ve ehliyetsiz sürücü, polis ekipleri tarafından ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

POLİSİN ÖNÜNDEKİ EHLİYETİ ALIP KAÇMAK İSTEDİ

Denetimde alkollü olduğu belirlenen bir kişi ise ceza yediği sırada, polis ekiplerinin önünde bulunan ehliyetini alıp kaçmaya çalıştı. Polis ekipleri, kaçmaya çalışan kişiyi kolundan tutarak yakaladı. Ehliyetini alıp kaçmaya çalışan kişiye cezai işlem uygulandı.

ARKADAŞLARI VİDEOYA ALDI

Gerçekleştirilen denetimde, polis ekiplerinin durduğu araçlarda bazı kişiler denetime takılan sürücü arkadaşlarını telefonları ile video çekerek kayda aldı.