Tgrt Haber
13˚

İspanya'da ağlatan sosyal deney!

İspanya'da yapılan sosyal deney, büyük ses getirdi. Yer altına yerleştirilen çocuk sesleri ve sonrasında yaşananlar izleyenleri duygulandırdı.

20-11-2023 11:52 | Güncelleme : 20-11-2023 16:50

İsrail'in Filistin'e yönelik başlattığı saldırılarda 45. gün... Binlerce Filistinli sivilin hayatını kaybettiği saldırılarda bilonço her geçen dakika ağırlaşıyor. 

13 bine yakın kişinin hayatını kaybettiği savaşa dünyanın dört bir yanından tepkiler yağıyor. 

İspanya'da BROO'S TV kanalının yaptığı sosyal deneyde, yer altından çocuk ağlaması sesi verildi. Ağlayan bebeği bulmaya çalışanlar ise gördükleri manzara karşısında oldukça duygulandı. 

İnsanlar, duydukları ağlama sesinin Filistin'de katledilen çocukların sesi olduğunu görünce gözyaşlarına boğuldu. 

BİNLERCE ÇOCUK KATLEDİLDİ 

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme" gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrail’de 7 Ekim’deki saldırılarda 310'dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu. İsrail ordusuna göre, 7 Ekim’den bu yana 65'i Gazze içerisindeki çatışmalarda 6’sı da Lübnan sınırında olmak üzere 385 İsrail askeri öldürüldü.

İsrail’e göre, Kassam Tugayları'nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor. Gazze’deki hükümete göre, 7 Ekim'den bu yana İsrail saldırılarında Gazze Şeridi’nde en az 5 bin 500'ü çocuk ve 3 bin 500'ü kadın olmak üzere 13 bin kişi öldürüldü. İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te de 7 Ekim’den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 214 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, Gazze'de on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı onlarca hastaneyi zorla tahliye ettirmek için yerleşkelerini ya da ana binalarını vurdu. İşgal sırasında bazı hastaneleri bastı. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı. İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana sınırda yaşanan çatışmalarda 76 Hizbullah mensubu ve 6 İsrail askeri öldü.

Kaynak : TGRT Haber