Tgrt Haber

İsrail Başbakanı Netanyahu'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a skandal sözler

Gazze'yi işgal eden İsrail'in Başbakanı Netanyahu'dan Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında skandal sözler... Amerikalı Evanjelist Franklin Graham ile görüşen Netanyahu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Tanrı ile savaşan şeytanlarla birlik olmakla ve Türk köylerini bombalamakla suçladı.

21-11-2023 09:23 | Güncelleme : 21-11-2023 10:08

Evanjelist Franklin Graham, Gazze'yi işgal eden İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu ziyaret ederek dua etti. İkilinin sohbeti sırasında Netanyahu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alarak ağır sözler sarf etti.

Graham konuşmasında dualar ederek "Dünya genelinde milyonlarca Hristiyan Tanrı'nın size bilgeliğinden vermesi için dua ediyor. Ve Tanrı'nın size başarı vermesi için dua ediyoruz." şeklinde konuşması üzerine moral bulan Netanyahu İsrail'in savaşının haklı olduğunu söylerek sivil kayıplarını en aza indirerek terörle mücadele ettiklerini iddia etti.

Graham'ın "İsrail'in halkının Tanrı'nın haklı olduğunu ve şeytanın Yahudi halkını yok etmeye çalıştığını ve Tanrı ile savaştığını" söylemesi üzerine "Bunlardan biri de Türkiye Cumhurbaşkanı" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Teröristleri destekleyen güçlerin olduğunu biliyorsunuz. Bunlardan biri de İsrail'i "terörist devlet" olarak adlandıran ama aslında terör devleti Hamas'ı destekleyen bizzat Türkiye'deki Türk köylerini bombalayan Türkiye Cumhurbaşkanı. Onlardan herhangi bir ders almayacağız"

 

Kaynak : TGRT Haber