TGRT Video Haber

İstanbul’da metroda Arap aileye ırkçı saldırı: Çocukların ağlamasına aldırmadı

İstanbul’da metroda yolculuk yapan Arap asıllı aile ile bir yolcu arasında ‘yer vermeme’ kavgası yaşandı. Yolcu, Arap aileye dönerek ırkçı sözlerle ile hakaret ederken diğer yolcuların uyarılarını dikkate almadı. Arap ailenin çocukları olayı gözyaşları ile takip edilirken sosyal medyada yayımlanan görüntü büyük tepki çekti.

Türkiye’de son dönemde özellikle sosyal medyada artan ırkçı söylemler İstanbul’da metroda bir turist aileyi hedef aldı. Arap asıllı oldukları öne sürülen çocuklu bir aile ile yaşlı adam arasında ‘yer vermeme’ nedeniyle tartışma yaşandı. Yaşlı yolcu aileye tepki gösterirken o sırada ailesinin yanında olan küçük çocuklar gözyaşlarına hakim olamadı.

YOLCULAR YAŞLI ADAMIN HAKARETLERİNİ DURDURAMADI

Büyük korku yaşayan Arap aileye öfke kusan ve hakaretlerde bulunan yaşlı adamı çevredeki diğer yolcular sakinleştirmeye çalıştı. Ancak çevredeki insanlara da hakaret savuran adam küfürler etmeye devam etti.

“BUNLAR ADAMIN BAŞINI BELAYA SOKAR”

Zanlı çocuklu aileyi şu sözlerle hedef aldı:
"Şerefsizlere bak, adam 70 yaşında kalkıp yer veriyor. Akıllı olun. Ahlaksız bunlar anlasınlar. Siz de bunlara destek olun. Ene Arabi he? Terbiyesiz, şerefsizler. Bunlar hakikaten adamın başını belaya sokar."