Tgrt Haber
13˚

Küçük kız metanetiyle şaşkına çevirdi! Kardeşlerini böyle teselli etti

Filistinli küçük kız, İsrail saldırılarında öldürülen ağabeyinin başında kardeşini teselli etti. O görüntüler izleyenleri kahretti.

20-11-2023 14:08 | Güncelleme : 20-11-2023 15:05

İsrail'in Filistin'e yönelik başlattığı savaş tüm şiddetiyle devam ediyor. Binlerce Filsitinlinin hayatını kayebttiği saldırılarda bilanço git gide ağırlaşıyor. 

Dehşetin yaşandığı Gazze'de ölü sayısı 13 bini geçti, sağlık sistemi çöktü. 

İmkansızlıkların hakim olduğu bölgeden acı görüntüler gelmeye devam ediyor. Filistinli küçük kızın İsrail saldırılarında öldürülen ağabeyinin başında kardeşini teselli ettiği görüntüler izleyenlerin yüreğini yaktı. 

GAZZE'DE SON DURUM 

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme" gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrail’de 7 Ekim’deki saldırılarda 310'dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu. İsrail ordusuna göre, 7 Ekim’den bu yana 65'i Gazze içerisindeki çatışmalarda 6’sı da Lübnan sınırında olmak üzere 385 İsrail askeri öldürüldü.

İsrail’e göre, Kassam Tugayları'nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor. Gazze’deki hükümete göre, 7 Ekim'den bu yana İsrail saldırılarında Gazze Şeridi’nde en az 5 bin 500'ü çocuk ve 3 bin 500'ü kadın olmak üzere 13 bin kişi öldürüldü. İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te de 7 Ekim’den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 214 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, Gazze'de on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı onlarca hastaneyi zorla tahliye ettirmek için yerleşkelerini ya da ana binalarını vurdu. İşgal sırasında bazı hastaneleri bastı. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı. İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana sınırda yaşanan çatışmalarda 76 Hizbullah mensubu ve 6 İsrail askeri öldü.

Kaynak : TGRT Haber